Přeskočit na hlavní nabídku
Beethovenova 9. Symfonie

Vážná hudba

Vstupenky - Beethovenova 9. Symfonie

0 akce/akcí

Je nám líto, ale nebyly nalezeny žádné akce.

Beethovenova 9. Symfonie - více informací

Tóny Beethovenovy 9. symfonie rozezní nový komplex O2 universum v Praze

Historicky první koncert klasické hudby se představí v nově otevřeném největším multifunkčním kulturním a kongresovém centru ve střední Evropě – O2 universu v Praze. Jedinečný koncert věnovaný 30. výročí sametové revoluce se uskuteční 13. listopadu 2019 od 20 hodin.

Pod taktovkou Emmanuela Villauma zazní Symfonie č. 9 d moll op. 125 Ludwiga van Beethovena se sólisty Joyce El-Khoury, Stéphanie d´Oustrac, Simonem O´Neillem, Dmitrijem Belosselskim a Pražským filharmonickým sborem. Nový multifunkční sál pojme pro koncert klasické hudby 3.500 diváků.

„O2 universum je nový multifunkční komplex, který Praze dlouhodobě chyběl a který díky variabilitě svého prostoru nabídne nespočet možností jeho využití: je schopen pojmout nejen kongresy a konference, ale také koncerty. I proto jsme rádi, že hned na začátku svého fungování bude O2 universum hostit velmi atraktivní Beethovenovu 9. symfonii, která patří mezi zcela zásadní díla. Věřím, že příznivci klasické hudby si najdou cestu do nového prostředí a že jim koncert v O2 universum přinese mimořádný zážitek,” říká Robert Schaffer, předseda představenstva a generální ředitel společnosti Bestsport a O2 areny.

„Jsme rádi, že se jako orchestr na takto zajímavém a prestižním projektu podílíme. PKF je zvyklá hrát spíše v malých sálech typu Lobkowiczkého paláce nebo Rudolfina, vystoupení v takto velkém sále pro ni bude výzva, kterou s nadšením přijímá. V Praze se představí čtyři vynikající sólisté, kteří by mohli Beethovenovu 9. symfonii bez problémů zpívat s těmi nejprestižnějšími světovými orchestry. Bude to jednoznačně zážitek,“ okomentoval na tiskové konferenci projekt šéfdirigent a hudební ředitel PKF — Prague Philharmonia Emmanuel Villaume.

Cena vstupenek na tuto výjimečnou událost se pohybuje od 490 Kč až po kategorii VIP Platinum v ceně 5.990 Kč, jež vedle exkluzivního setkání s umělci spojeného s autogramiádou a dalšími benefity nabízí i jedinečnou možnost prohlídky nového komplexu O2 universum. Koncert pořádají PKF – Prague Philharmonia a společnost Bestsport.

POKYNY POŘADATELE

Návštěvní řád O2 universum