Přeskočit na hlavní nabídku
  1. Hlavní stránka
  2. Hudba
  3. Rock / Pop
  4. Československý beat-festival
Československý beat-festival

Rock / Pop

Vstupenky - Československý beat-festival

1 akce/akcí

Vybrat datum

Česká republika

Počet akcí: 1

Československý beat-festival - více informací

Legendární festival, který se poprvé konal v roce 1967, byl přesně po padesáti letech obnoven. A tak se už potřetí píše jeho novodobá historie.

Opět vystoupí legendy české beatové scény: Po více než padesáti letech se na tento festival vrací Michal Prokop & Framus Five. V roce 1967 byl na 1. Československém beat-festivalu vyhodnocen jako nejlepší zpěvák festivalu. Je dvojnásobným členem Beatové síně slávy Radia Beat (2007 a 2017) a v roce 2018 vstoupil do Síně slávy cen Anděl.
Další tři kapely jsou už spojeny s osmdesátými lety. Především je to Vítkovo kvarteto, označované někdy jako Extrémní bigbít pro otrlejší nátury. V osmdesátých letech se stala fenoménem skupina Precedens spojená s hudebníkem, hudebním skladatelem, malířem a spisovatelem Martinem Němcem. Skupinou Precedens prošli například Bára Basiková a Petr Kolář. Dnes Precedens přichází s ambiciózním koncertním projektem, kterému vévodí fenomenální hlas zpěvačky Ivy Marešové. Další legendou let osmdesátých je skupina Laura a její tygři: černé kalhoty a funky drive, černé brýle a soulová naléhavost, černé kravaty a jazzová elegance a bílé košile a rocková energie.
V osmdesátých letech zakládá brněnská rocková legenda Roman Dragoun, zpěvák, skladatel a klávesista slavnou skupinu Futurum, která vystupuje jen příležitostně.
Z Bratislavy tentokrát přijedou benjamínci Bullet Holes, ale co rok, to velký úspěch:
2016 - ROCKOVÁ MATURITA Absolutní vítěz kategorie POP & ROCK
2018 - OBJEV ROKU ZAI Vítězný nominovaný slovenského Zväzu Autorov a Interpretov
2019 - album PERFEKTNÝ SVET Vysoce hodnocený autorský debut

Poslední účinkující vzejde ze soutěže, jejíž finále je 8. 11. 2019 v brněnském Sono Centru.