Přeskočit na hlavní nabídku
Cirk La Putyka

Cirkus

Vstupenky - Cirk La Putyka

10 akce/akcí

Česká republika

Počet akcí: 10
Počet zobrazených akcí: 10 z 10

Cirk La Putyka - více informací

ZMĚNA TERMÍNŮ!

Cirk La Putyka přesouvá svůj největší projekt Cesty na duben 2021

Praha, 15. dubna - V těchto dnech měly v pražském O2 universu vrcholit náročné zkoušky největšího projektu souboru Cirk La Putyka nazvaného Cesty. Bohužel z důvodu koronavirové epidemie musela být představení plánovaná od 25. do 27. dubna letošního roku odložena.

Nyní jsou již známa nová data konání: 23. - 25. dubna 2021, opět v prostoru O2 universum. “Najít nový termín nebylo snadné. Museli jsme skloubit časové možnosti více než padesáti účinkujících z celého světa a rozsáhlého mezinárodního týmu. Zároveň chceme mít co největší jistotu, že i s měsíčním zkoušením nebudou platit koronavirová opatření. Proto padla volba na duben příštího roku,” přibližuje hledání principál souboru Rosťa Novák ml.

Zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti na nové termíny a není třeba je vyměňovat. Platí následovně:

• Vstupenky z 25. 4. 2020 (19:30 h.) platí na nový termín 23. 4. 2021 (19:30 h.)
• Vstupenky z 26. 4. 2020 (14:30 h.) platí na nový termín 24. 4. 2021 (14:30 h.)
• Vstupenky z 26. 4. 2020 (19:30 h.) platí na nový termín 24. 4. 2021 (19:30 h.)
• Vstupenky z 27. 4. 2020 (19:30 h.) platí na nový termín 25. 4. 2021 (19:30 h.)

V síti Ticketmaster budou od 16. dubna od 9 hodin nově v prodeji i vstupenky na příští rok včetně přidaného pátého představení (25. 4. 2021 od 14:30 h.). Ve středu 15. dubna od 20 hodin zároveň zve soubor ke sledování svých sociálních sítí, kde se zájemci dozví o projektu další zajímavosti. Více informací na www.laputyka.cz a www.o2universum.cz.

Cirk La Putyka: Cesty
Velkolepá oslava cirkusového umění

40 českých a zahraničních účinkujících, 5 světových režisérů, akrobacie, živá hudba, 100 let cirkusu v jednom večeru. Největší a nejnáročnější představení v historii Cirku La Putyka. Velkolepá oslava nejen desátého výročí existence souboru, ale cirkusu obecně. Od konce 19. století po současnost. To je představení s názvem CESTY, které se odehraje v novém prostoru O2 universum v Praze.

Představení vás provede dějinami cirkusu u nás – od kočovných loutkářů přes cirkus počátku 20. století, meziválečnou avantgardu a Osvobozené divadlo, protektorát, znárodnění cirkusů, rozvoj moderní pantomimy, sametovou revoluci, období do založení souboru, samotnou desetiletou historii Cirku La Putyka až po závěrečný pohled do budoucnosti a oslavu s vámi, s diváky.

V představení vystoupí více než 40 akrobatů, herců, tanečníků a hudebníků, kteří spoluvytvářeli Cirk La Putyka, z různých koutů světa a napříč generacemi. Vedle autora konceptu a principála souboru Rostislava Nováka mladšího se na představení režijně podílejí přední světoví tvůrci – Maksim Komaro (Circo Aereo), Daniel Gulko (Cahin Caha), Tilde Björfors (Cirkus Cirkör) a Ethan Law (Cirk La Putyka). Zkušenosti a dovednosti desítek lidí se promění v neopakovatelný cirkusový zážitek.

Téma cesty a neustálého pohybu bude odrážet obrovské jeviště dlouhé 38 metrů a široké 7 metrů. Jeho orientace na délku umožní blízký kontakt diváků s účinkujícími a s veškerým děním na něm.

Představení je vhodné nejen pro dospělé, ale i pro děti od 7 let.

„Nechceme výročí existence souboru oslavit jen setkáním se skleničkou v ruce, ani vytvořit kabaret či sled čísel ze své historie. Cirk La Putyka kráčí po novocirkusové cestě už deset let. Kde ale tato cesta opravdu začala? S novým cirkusem ve Francii? S Osvobozeným divadlem či tradičním cirkusem? Nebo u kočovných loutkářů v 19. století? Cirkusáci jsou vždy na cestách, ať už hrají na ulici, v šapitó nebo v kamenných divadlech. Na cestách tvoří, setkávají se a rozcházejí. Rozrůstají se o nové generace, kterým ty starší přenechávají místo. Jednou jde o cirkus se zvířaty, jindy bez nich. Stále je to ale cirkus. Cirkus života.“ – Rostislav Novák mladší

Více informací na www.laputyka.cz.