Přeskočit na hlavní nabídku
Dagmar Pecková

Vážná hudba

Vstupenky - Dagmar Pecková

0 akce/akcí

Je nám líto, ale nebyly nalezeny žádné akce.

Dagmar Pecková - více informací

Dagmar Pecková – mezzosoprán

Dagmar Pecková se narodila v Chrudimi. Studovala na Státní konzervatoři v Praze. Po angažmá v Saské státní opeře v Drážďanech byla několik let členkou Státní opery v Berlíně.

Během své úspěšné mezinárodní kariéry vystoupila tato pěvkyně na nejuznávanějších operních a koncertních scénách (Bayerische Staatsoper, Carnegie Hall New York, Royal Opera House Covent Garden London, San Francisco Opera aj.) a na prestižních mezinárodních hudebních festivalech (Edinburg International Festival, Salzburger Festspiele, Schleswig-Holstein Musik Festival, Pražské jaro atd.) s předními orchestry pod vedením světově proslulých dirigentů.

Její nahrávky vyšly u nahrávacích společností Hänssler Classic, Teldec, Warner Music a Supraphon, kde vydává své další projekty.

Intenzivně se věnuje také autorským koncertním projektům – například operní recitál Hříšnice (2015), kabaretní revue Wanted (2017) či písně s vánoční tematikou Zrození (2018). V roce 2017 založila ve svém rodišti hudební festival Zlatá Pecka Chrudim.