Přeskočit na hlavní nabídku
  1. Hlavní stránka
  2. Hudba
  3. Rock / Pop
  4. Daniel Hůlka
Daniel Hůlka

Rock / Pop

Vstupenky - Daniel Hůlka

0 akce/akcí

Je nám líto, ale nebyly nalezeny žádné akce.

Daniel Hůlka - více informací

Daniel Hůlka
Daniel Hůlka, který se narodil se 1. června 1968 v Praze, je český operní a muzikálový zpěvák a herec.
Mimo to se věnuje i sólové tvorbě v oblasti populární i klasické hudby.
Absolvoval Plzeňskou konzervatoř, kde se věnoval opernímu zpěvu. Hostoval v Divadle J. K. Tyla v Plzni, Divadle F. X. Šaldy v Liberci, Stavovském divadle v Praze, Hudebním divadle v Karlíně, v Severočeském divadle v Ústí nad Labem a v Národním divadle.
V letech 2006 až 2007 byl členem operního souboru Národního divadla a vystupoval v titulní roli Mozartovy opery Don Giovanni a v muzikálu The Angels. Mezi jeho další role patří i Escamillo v Carmen, Figaro ve Figarově svatbě, Silvio v Komediantech, Kalina v Tajemství a jiné.
Daniel Hůlka si zahrál i v úspěšných muzikálech: Dracula, Bídníci, Jekyll & Hyde, Hrabě Monte Cristo, Pán démonů, Excalibur, Baron Prášil , Kat Mydlář, Sibyla - Královna ze Sáby, Muž se železnou maskou.
Na svém kontě má deset studiových alb a pravidelně koncertuje po celé České a Slovenské republice, a to buď společně s velkým orchestrem Golden BigBand Prague Petra Soviče, nebo s menší kapelou Profesoři a já, Daniel Hůlka.
V průběhu své kariéry získal mnoho ocenění včetně Zlatého slavíka, cenu ankety Tý-Tý a také cenu Anděl, kterou uděluje Akademie populární hudby.