Přeskočit na hlavní nabídku
David Deyl

Rock / Pop

Vstupenky - David Deyl

1 akce/akcí

Česká republika

Počet akcí: 1
 • Lis 29
  Lis
  29
  Ne 18:00
  Lucerna – Velký sál - Praha 1David Deyl - Vánoce v Lucerně, speciální host: Kateřina KněžíkováZrušeno
  Více informací

David Deyl - více informací

David Deyl je skladatel a zpěvák s mimořádnou barvou hlasu a sugestivním podáním svých vlastních písní se silnou melodickou linkou, kterou podtrhuje hrou na klavír. Skutečný start mu přineslo debutové album Hlavolam, které vydal v roce 2009 u společnosti Warner Music Czech Republic. Jeho písně s úspěchem hrají česká i slovenská rádia.
V roce 2011 vydal David Deyl své druhé album s názvem Zásah u společnosti Supraphon, na kterém vyšly velké hity Počítám a Lež a nech si lhát.
V roce 2014 vzniká třetí album V ozvěnách, které obsahuje 12 skladeb ve stylu klasického crossoveru, nahraných za doprovodu Severočeské filharmonie Teplice pod taktovkou dirigenta Marka Štilce. Píseň V ozvěnách obdržela v roce 2015 cenu Českého Slavíka za nejoblíbenější píseň Rádia Impuls.
V listopadu 2016 vychází čtvrté album věnováné vánoční tématice a nese název Moje Vánoce. Toto album vzniklo opět ve spolupráci se Severočeskou filharmonií Teplice. V roce 2017 úspěšně vystupuje v českých a moravských divadlech s mimořádným projektem pod názvem Melodie mého srdce: Muzikál! za doprovodu Epoque Quarteta a Václava Krahulíka na piano. Jeho přípravě věnoval celý rok 2016, včetně studia v Los Angeles, kde pod vedením profesorky a operní pěvkyně Ahddy Shur každodenně vylepšoval anglickou dikci a muzikálový repertoár.
Po návratu z USA se jeho hlasu pravidelně věnuje paní profesorka Magdaléna Hajóssyová, mezinárodně uznávaná sopranistka a hudební pedagožka. Na podzim 2018 připravil nový koncertní projekt: Kouzelné melodie, kde za doprovodu klavíru, violoncella a flétny zaznívají známe melodie z filmového světa animovaných pohádek.
V současné době se David věnuje nadále stylu classical crossover, v němž bravurně propojuje moderní a populární písně s krásou tradiční klasické hudby. Příkladem tohoto jsou písně uváděné v rámci DD Covers jako A Million Years Ago, The One and Only, Rise, Evermore, You a další.
Spolupracuje a vystupuje s Big Bandem Gustava Broma Českého rozhlasu a zároveň intenzivně pracuje i na svém dalším autorském albu.

Má silnou fanouškovskou základnu na facebooku a jeho viedoklipy na Youtube mají přes 60 milionů zhlédnutí.

Ocenění:

* Šarmantní osobnost roku - Český rozhlas ( 2017 )
* Český Slavík - nejoblíbenější píseň Rádia Impuls ( 2015 )
* Stříbrná cena „Slavjanskij bazar“ z mezinárodního festivalu ve Vitebsku (2011)
* Grand Prix „Hvězdná brána“ z Mezinárodní hudební soutěže uměleckých fakult ve městě Vladimir v Rusku (2011)
* Zpěvák roku v soutěži hudební televize Óčko (2010)
* Cena pro nejúspěšnějšího mladého autora OSA (2010)
* Nominace na cenu slovenské televize Musiq 1 za nejlepší videoklip (2010)
* Cena pro objev roku Českého rozhlasu, Legendy Nočního proudu (2010)
* Nominace na cenu pro objev roku 2010 - Ceny Anděl
* Nominace na cenu pro objev roku 2010 - Český Slavík