Přeskočit na hlavní nabídku
iMucha - Alphonse Mucha Visual Experience

Vstupenky - iMucha - Alphonse Mucha Visual Experience

1 akce/akcí

Vybrat datum

Česká republika

Počet akcí: 1

iMucha - Alphonse Mucha Visual Experience - více informací

Michal Dvořák navazuje na světové úspěchy projektu Vivaldianno Reloaded. Nová show fascinuje komiksovým příběhem, revoluční technologií i genialitou Alfonse Muchy

Unikátní multimediální show iMucha s podtitulem Alphonse Mucha Visual Experience se představí 22. října 2020 v Praze v O2 universu. Krásky z plakátů, malovaná historie Slovanské epopeje i neznámá díla se poprvé ukážou světu v pohybu v důmyslných animacích. Komiks, technologicky nejvyspělejší projekce nebo dechberoucí stagedesign umocní příběh secesního malíře,grafika, designéra a legendy stylu secese Alfonse Muchy. Projekt iMucha je dalším dílem z dílny Michala Dvořáka, který mimo jiné dokončil turné se svou skupinou Lucie a s mezinárodním 3D koncertním příběhem Vivaldianno Reloaded procestoval přes 40 světových metropololí. Jeho nový projekt nyní aspiruje na další úspěšnou světovou touringovou show.

„S multimediální show iMucha navazujeme na úspěchy, kterých se podařilo dosáhnout s Vivaldiannem. Těší mě, že nás v zahraničí přezdívají koncertní Cirque du Soleil. Sice nejsme cirkus, ale přirovnání k nejúspěšnějšímu světovému projektu beru jako pochvalu. Za pět let jsme postupně nadchli publikum například v České republice, Anglii, Argentině, Spojených arabských emirátech, Izraeli nebo v Rusku. Jsem hrdý na to, že českému projektu se i v takových destinacích, podařilo vyprodat sportovní haly,“ sdělil Michal Dvořák, autor a režisér projektu a doplnil: „iMucha půjde ještě o krok dál, budeme více vizuální, více výpravní, pracujeme se špičkovými technologiemi a snažíme se zapojit i světové umělce. Po skvělé spolupráci s Piercem Brosnanem a sólistkou Hanse Zimmera Tinou Guo jednáme o spolupráci s dalšími fenomény mezinárodního showbusinessu.“

Na podzim roku 2020 se v Praze poprvé odprezentuje jedinečná technologie spojující celovečerní multimediální show, komiksový příběh, originální živou hudbu, tanec i světelné efekty. Celoprostorové projekce vdechnou život starým obrazům díky novému software EbSynth. Za jeho zrodem stojí tým výzkumníků z ČVUT FEL vedený prof. Danielem Sýkorou, který spolupracuje mimo jiné se společnostmi jako je Adobe, Disney nebo Snap.

Superhrdina Drawman vypráví svůj příběh mladého kreslíře komiksů z New Yorku a jeho francouzské lásky. Díky ní objevuje život a dílo secesního génia Alfonse Muchy. „Divákovu pozornost přitáhneme současným příběhem z popkultury, srozumitelným všem, příběhem o superhrdinovi Drawmanovi. Dovoluji si tvrdit, že show má i lehce filozofický přesah. Diváci zjistí, že posláním umění není jen zábava, ale najdou jeho hlubší smysl,“ popsal autor scénáře Tomáš Belko.

Tvůrci projektu iMucha show s nadsázkou tvrdí, že oživí Belle Epoque a naplní ji současnou energií a ukážou, jak by vypadala tvorba pokrokového Alfonse Muchy, kdyby žil v současnosti. Show nadchne diváky originální moderní hudbou a choreografií, pokročilou scénickou a projekční technologií umocněnou světelným a laserovým parkem a křišťálově průzračným zvukem.

Premiéra mysteriózní show iMucha – Alphonse Mucha Visual Experience se koná 22. října 2020 v Praze, v roce 160. výročí od narození geniálního malíře a designéra Alfonse Muchy.