Přeskočit na hlavní nabídku
Dvořákova Praha

Vážná hudba

Vstupenky - Dvořákova Praha

0 akce/akcí

Je nám líto, ale nebyly nalezeny žádné akce.

Dvořákova Praha - více informací

Dvořákova Praha 2019: Zubin Mehta i dvořákovská premiéra

Program festivalu Dvořákova Praha 2019 je zveřejněn. Ve dnech 8. – 23. září do Prahy dorazí renomovaní sólisté, orchestry a dirigenti, kteří naplní dvanáctý festivalový ročník krásnou hudbou a mimořádnými uměleckými zážitky. Výběr děl Antonína Dvořáka se letos zaměří na jeho instrumentální koncerty a v novodobé premiéře zazní téměř neznámé první zhudebnění Dvořákovy opery Král a uhlíř. Taktovky se na festivalu ujmou vedle mnoha jiných i legendy Zubin Mehta, Neeme Järvi či Christoph Eschenbach. Diváci se mohou těšit na sólová vystoupení Iva Pogoreliche, českému publiku dobře známých bratrů Capuçonových, Nicoly Benedetti, Jiřího Bárty nebo Gila Shahama, který přijal i roli kurátora komorní řady. Rezidenční orchestr festivalu Česká filharmonie provede pod vedením šéfdirigenta Semyona Bychkova skladby Dvořákova přítele P. I. Čajkovského včetně jeho slavného klavírního koncertu b moll v podání Kirilla Gersteina.

Dvořákova Praha - Hlavní myšlenkou mezinárodního hudebního festivalu Dvořákova Praha je propagace dobrého jména české kultury prostřednictvím odkazu díla Antonína Dvořáka, jeho současníků i žáků. Na pódiích Dvořákovy Praha se setkávají jen špičkoví sólisté, dirigenti, mezinárodně nejuznávanější orchestry a komorní soubory, které představují mezinárodnímu publiku Dvořákovu hudbu i další díla světových skladatelů.
Těžiště festivalového programu spočívá v klasicko-romantické hudbě s vybočeními ke klasicismu na straně jedné a nezpochybnitelné a časem prověřené hudbě 20. století, ve výjimečných případech 21. století, na straně druhé.