Přeskočit na hlavní nabídku
Elephant Man

Reggae

Vstupenky - Elephant Man

0 akce/akcí

Je nám líto, ale nebyly nalezeny žádné akce.

Elephant Man - více informací

Populární kingstonský deejay, zpěvák a bavič O´Neil Bryan známý jako Elephant Man! Vydává muziku od roku 1997 a v rámci své dlouhé sólové kariéry natočil stovky a dost možná i tisíce singlů u velkých vydavatelství i labelů z kingstonského ghetta. Elephant Man je bez pochyb jednou z deseti nejdůležitějších postav tamní taneční scény posledních dvaceti let a jeho hlas se objevuje na mnoha zcela zásadních dancehallových riddimech (instrumentálkách) jamajské historie. Namátkou vzpomeňme alespoň riddimy Diwali, Kopa, Stepz, Applause, Coolie, Jiggy nebo třeba Bubble Up . V Elephantově úctyhodném katalogu jsou zásadní hymny, jako jsou třeba songy Pon De River, Willie Bounce, Signal di Plane, Father Elephant, Gully Creepa, Rah Rah, Nuh Linga, Crazy Hype, Five-O, Scooby Doo, Sesame Street a mnoho dalších.

Elephantovou specialitou není velký hlasový rozsah, ale energie s kterou metá do publika své hity, divokou flow a vtipné hlášky, které často okoření i šplháním na reproduktorovou stěnu nebo rovnou lešení zastřešující festivalové pódium. Ne nadarmo se mu přezdívá Energy God, je to prostě bavič ostřejšího jamajského střihu, kde je dobré odložit stud stranou. Dancehall je o tanci a smyslnosti a na mnoho písniček tohoto zpěváka proto existuje i vlastní choreografie. A právě proto jsou jeho hity a jejich kroky dobře známé v mnoha tanečních skupinách po celém světě a to doslova od Kingstonu před New York, Paříž až po Tokyo - všude tam, kde se zajímají o dancehallovou kulturu. Oneil dlouho spolupracoval s kultovním kingstonským tanečníkem jménem Bogle a kroky na Elephant Manovy hity tak dobře zná a rád tančí třeba i Usain Bolt, který se do nich pustil přímo na stadionu v Beijingu, když vyhrál olympijský sprint na 200m.

Elephant Man začínal v devadesátkách po boku Bounty Killera a Harry Toddlera v legendární partě Scare Dem Crew, ale sázka na sólovou kariéru se mu mnohonásobně vyplatila. Ve své diskografii má dnes pěknou řádku alb a v písničkách frontu vzácných hostů, jako jsou Mariah Carry, Sean Paul, Beenie Man, Shaggy, Pitbull, Wyclef Jean, Puff Diddy, Busta Rhymes, Daddy Yankee, Wayne Marshall nebo třeba Cat de La Luna. Nesmíme také zapomenout na jeho hostovačku na albu populárních Major Lazer a množství crossover remixů. Myslím, že už není třeba psát více, pokud vás zajímá karibská dancehallová kultura, budete chtít být u toho.

Elephant Man vystoupí v Česku poprvé 3. března 2020 v Lucerna Music Baru, který akci připravuje ve spolupráci s reggae maratonci z týmu Jahmusic (tak jako i dlouhou sérii reggae koncertů předtím). A jelikož to bude 100% dancehall po delší době, chystáme i bohatý doprovodný program. Ze Slovenska přijede dancehallový projekt Pull Up Unity, který má za sebou už dvě alba a patří tu k hlavním dancehallovým pionýrům. Za českou scénu pak vystoup Mad Coffin, což je alter ego jednoho z největších hlasů místní scény (pokud nevíte, nechte se překvapit). Budou i domácí selektoři a tanečnice z týmu The Limitless. A aby toho nebylo málo, na začátku večera před samotnou party ještě proběhne promítání zbrusu nového dokumentárního filmu Displace, který v Kingstonu natočil československý štáb v létě 2019 a jehož hlavním tématem je právě dancehallová kultura!