Přeskočit na hlavní nabídku

1 akce/akcí

Vybrat datum

Česká republika

Počet akcí: 1

Ewa Farna - více informací

Ewa Farna rozezní novou halu O2 universum vystoupením se symfonickým orchestrem. „Bude to náš jediný, ale zato jedinečný koncert v Praze v roce 2019,“ říká zpěvačka

Zpěvačka Ewa Farna má za sebou již dva ojedinělé koncerty se symfonickým orchestrem. Po vyprodaných sálech v Ostravě a Karlových Varech zamíří i do Prahy. V sobotu 7. prosince 2019 se představí v nové hale O2 universum, která v těchto dnech teprve roste vedle vysočanské O2 areny. Bude to zároveň jediný koncert Farné v roce 2019 v Praze.


Společný koncert Ewy Farné a Karlovarského symfonického orchestru pod vedením dirigenta Jana Kučery v prosinci 2019 bude výjimečný hned z několika důvodů. Pražský koncert, kromě toho, že bude jediný, který Farna v příštím roce v hlavním městě odehraje, se totiž uskuteční v prostorách, které v těchto dnech zatím ještě ani nestojí. V nově vznikající moderní multifunkční hale O2 universum si Farnou v jednom z mnoha sálů bude moci poslechnout až 3 500 fanoušků. A v kapse už má rovnou jedno prvenství. Ewa Farna je první interpretkou, na kterou se v O2 universu budou prodávat lístky.

A proč zrovna koncert s orchestrem? „V roce 2017 mně ke společnému vystoupení oslovila Janáčkova filharmonie Ostrava. A protože jsem byla zvědavá, jak moje písničky zazní v novém kabátu, okamžitě jsem kývla. První koncert měl velký úspěch,“ pochvaluje si Ewa Farna. Upravit písně do orchestrálních aranží však nebylo snadné. „Probírali jsme to několik měsíců. Nechtěli jsme, aby to znělo jako klasické písničky s kapelou plus orchestr, čili předvídatelně, ale aby celé aranžmá orchestr opravdu vyzdvihl. A vzniklo něco úžasného, písničkám jsme dali nový život a rozměr. Přestože jde o koncert na sezení, neztrácí energii ani nasazení,“ doplňuje Farna.

Velkolepost koncertu, reakce publika, nově znějící písně, celkové hudební provedení, nespočet lidí na podiu. „Tohle všechno dodává člověku pokoru. Je to neskutečný zážitek a já se nemůžu dočkat, až si to zopakuju v Praze,“ těší se jedna z nejpopulárnějších zpěvaček české a polské hudební scény.

Pořadateli koncertu jsou Bestsport a EwoluZone.

Zpěvačka Ewa Farna patří k nejúspěšnějším zpěvačkám na české a polské hudební scéně. Kariéru odstartovala v roce 2006 v pouhých 13 letech a během uplynulé dekády se stala jednou z nejvýraznějších hudebních osobností. Během své kariéry zatím Ewa Farna vydala 8 řadových alb, jejím nejnovějším počinem jsou koncerty se symfonickým orchestrem.

www.ewafarna.com

POKYNY POŘADATELE

Návštěvní řád O2 universum