Přeskočit na hlavní nabídku

Folk / Country

Heilung

Akce

8 akce/akcí

Česká republika

Počet akcí: 1

Mezinárodní akce

Počet akcí: 7
Počet zobrazených akcí: 8 z 8

Galerie

Více

Šamanská družina HEILUNG k nám zavítá už na druhý samostatný koncert. Ten první byl beznadějně vyprodán několik měsíců před koncertem, takže tentokrát míří do Fóra Karlín.

Šamanská družina HEILUNG se posluchače všemi prostředky snaží spojit s dávnou dobou ještě před příchodem křesťanství. Vizuální koncept jejich koncertů na vlně temně ambientních ploch a šamanských rytmů vedených zpěvy jak z jiného světa odpovídá pravěkému divadelnímu představení. Ne nadarmo se sami HEILUNG zovou termínem „ampflikovaná historie”.

HEILUNG jsou experimentální „folk“ družina složená z členů z Dánska, Norska a Německa. Jejich hudba je založena na textech a runových nápisech germánských národů doby bronzové, doby železné a vikingské. Heilung popisují svou hudbu jako „zesílenou historii raně středověké severní Evropy“.

HEILUNG v roce 2014 založili zpěvák Kai Uwe Faust (německý tatér, který se specializuje na tetování ve staré norštině), dánský producent Christopher Juul a norská zpěvačka Maria Franz.

Odkazy na rané věky evropské civilizace jsou také vytvářeny pomocí textů z historických artefaktů nebo historických básní. Používané jazyky jsou rozmanité: němčina, angličtina, gotika, stará vysoká němčina, islandština, stará angličtina, proto-norština, proto-germánský a vikingský věk, stará norština. Jako nástroje se používají předměty, které již mohly být dostupné lidem v době železné, jako jsou bubny, kosti nebo oštěpy. Faustův hrdelný zpěv připomíná tibetský nebo mongolský styl, Juul používá jako vokál cvrlikající šepot. Na podiu nosí propracované kostýmy. Ty částečně vycházejí z „duchovních tradic euroasijských cirkumpolárních národů“, nebo jsou historicky správnými reprodukcemi oděvu severské doby bronzové.

Přečte si více na našem Blogu.

Nejčastější dotazy

Mezinárodní formace HEILUNG k nám zavítá už na druhý samostatný koncert. Ten první byl beznadějně vyprodán několik měsíců před jeho konáním. Koncert se uskuteční 12.11.2021 ve Fóru Karlín v Praze.

HEILUNG si přivezou speciálního hosta a též stájové kolegy GAAHLS WYRD, které vede ikonická bm-postava Gaahl. Ten na debutovém albu souboru přinesl vyspělý a rozmáchlý (black)metalový materiál pokrývající neuvěřitelně velké spektrum nálad, směrů a jeho hlasových poloh.