Skip to main content

0 Nadcházející akce

Je nám líto, ale nebyly nalezeny žádné akce.

Helena Vondráčková - více informací

Helena Vondráčková
Česká zpěvačka a herečka Helena Vondráčková se narodila 24. června 1947 v Praze. Svou pěveckou kariéru odstartovala 27. dubna 1964, kdy v paláci Lucerna vyhrála pěveckou soutěž Hledáme nové zpěváky. V roce 1965 získala ocenění v anketě Zlatý slavík a nastoupila do angažmá v divadle Rokoko, kde se seznámila s Martou Kubišovou a Václavem Neckářem a společně s nimi v roce 1968 vytvořila popové trio Golden Kids.
Po nuceném rozpadu Golden Kids se vydala na úspěšnou sólovou dráhu a sedmdesátá léta prožila ve znamení koncertování v cizině a nahrávání desek pro zahraniční produkce.
V osmdesátých letech se Helena Vondráčková soustředila na domácí publikum. V této době spolupracovala s Orchestrem Gustava Broma a Jiřím Kornem. Pravidelně nahrávala dlouhohrající desky a koncertovala s orchestrem či později s doprovodnou skupinou Bacily.
V devadesátých letech byla obsazena do muzikálu Bídníci a vydala i album muzikálových skladeb.
V roce 2000, vydala Helena Vondráčková album Vodopád, které obsahovalo převážně taneční skladby. V tomto roce se stala nejprodávanější zpěvačkou a její píseň Dlouhá noc byla zvolena hitem roku. Od té doby se opět objevuje na prvních místech ankety Český slavík.
Helena Vondráčková za svou dosavadní kariéru natočila desítky alb. Kompletní seznam všech doposud natočených alb najdete zde: bit.ly/Diskografie_Helena_Vondráčková. Objevila se v mnoha filmech a muzikálech, např. v roce 1992 hrála v Bídnících, v r. 2005 v Cats, dále pak v muzikálech Hello Dolly, Mona Lisa, Baron Prášil, Mamma Mia! a Muž se železnou maskou.