Přeskočit na hlavní nabídku
  1. Hlavní stránka
  2. Hudba
  3. Ostatní žánry / Různé žánry
  4. Hradišťan a Dagmar Pecková
Hradišťan a Dagmar Pecková

Ostatní žánry / Různé žánry

Vstupenky - Hradišťan a Dagmar Pecková

0 akce/akcí

Je nám líto, ale nebyly nalezeny žádné akce.

Hradišťan a Dagmar Pecková - více informací

DAGMAR PECKOVÁ A CHRUDIMSKÁ KOMORNÍ FILHARMONIE za vedení Martina Profouse

Chrudimští jistě dobře znají jedinečné orchestrální těleso, bez kterého by se kulturní život v jejich městě neobešel, Chrudimskou komorní filharmonii. Spojuje profesionální hráče z řad učitelů chrudimské ZUŠ, ale také jejich nadané žáky či amatérské hudebníky z města a okolí.
Šéf orchestru Martin Profous, který je absolventem Ústavu hudební vědy Filosofické fakulty Masarykovy univerzity, působí kromě ZUŠ Chrudim také jako sbormistr pěveckého sboru Vlastimil Litomyšl.
Sólistou odpoledního koncertu Chrudimské komorní filharmonie na happeningu v Medlešicích bude vedle Dagmar Peckové také KUBA Kubín, který se věnuje umělecké a pěvecké dráze již od dětství. Po studiu na Pardubické konzervatoři skládá a aranžuje skladby různých stylů a spolupracoval např. s Karlem Gottem nebo Vojtěchem Dykem.

HRADIŠŤAN A DAGMAR PECKOVÁ
Ojedinělé hudební seskupení Hradišťan, které se proslavilo vysokou uměleckou i interpretační úrovní, je asi zbytečné představovat. Spojení tohoto unikátního souboru s Dagmar Peckovou však nechává tušit netradiční zážitek. Na koncertě zazní nejenom Antonín Dvořák nebo Leoš Janáček v neobvyklém zpracování, ale také původní skladby dlouholetého šéfa souboru Jiřího Pavlici, a to právě v podání Dagmar Peckové. Na úspěšné loňské koncerty navazuje i letošní turné Dagmar Peckové s Hradišťanem a jsme šťastni, že i my, Festival Zlatá Pecka, můžeme být součástí velké koncertní řady po České republice.

Celým odpolednem provází Aleš Cibulka