Přeskočit na hlavní nabídku
iMucha show

Vstupenky - iMucha show

2 akce/akcí

Česká republika

Počet akcí: 2

iMucha show - více informací

iMUCHA SHOW OZNAMUJE NOVÉ DATUM SVĚTOVÉ PREMIÉRY A PŘICHÁZÍ S DECHBEROUCÍM TRAILEREM

iMucha je unikátní mezinárodní multimediální show příběhu o souboji tvořivosti a destrukce, který se odehrává na pozadí života a díla světoznámého malíře, grafika, designéra a vizionáře stylu secese – Alfonse Muchy. Současný příběh, technologicky nejvyspělejší projekce, moderní hudba, tanec, akrobacie nebo dechberoucí stage design, to všechno vypráví příběh o životní cestě slavného výtvarníka očima mladého kreslíře komiksů.

Nový termín světové premiéry show je 19. 5. 2021 v O2 universum.

Do poslední chvíle tým kolem Michala Dvořáka věřil, že i přes složitou situaci, kterou u nás i ve světě vyvolala pandemie COVID-19, se plánovaná říjnová premiéra show uskuteční v původním termínu. V důsledku dopadů celosvětové krize ale nakonec muselo dojít k přesunu plánované světové premiéry na nové datum – 19. 5. 2021. Všem divákům, kteří si již zakoupili vstupenky, se omlouváme za vzniklé komplikace. Vstupenky zůstávají v platnosti pro nové datum a není pro to třeba nic dělat. Diváci, kterým nové datum nevyhovuje, si mohou požádat o vrácení vstupného do konce roku 2020 dle pokynů na stránkách prodejní sítě Ticketmaster.

Tým iMucha ale zatím nezahálel, pro nedočkavé diváky vypustil ohromující videotrailer, který slibuje show plnou akce, rozhýbaných Muchových výtvarných děl, projekci po celém koncertním sále, skvělou hudbu, stage design i choreografie. Zhlédnout ho můžete na sociálních sítích projektu, na webové stránce www.imucha.com nebo oficiálním YouTube kanále.
„S multimediální show iMucha navazujeme na úspěchy, kterých se podařilo dosáhnout s Vivaldiannem. Těší mě, že nás v zahraničí přezdívají koncertní Cirque du Soleil. Sice nejsme cirkus, ale přirovnání k nejúspěšnějšímu světovému projektu beru jako pochvalu. Za pět let jsme postupně nadchli publikum například v České republice, Anglii, Argentině, Koreji, Spojených arabských emirátech, Izraeli nebo v Rusku. Jsem hrdý na to, že se českému projektu i v takových destinacích podařilo vyprodat sportovní haly,“ uvedl Michal Dvořák, autor a režisér projektu, a dodává: „Mrzí nás, že nemůžeme premiéru uskutečnit v plánovaném datu, protože na letošní rok připadá 160. výročí narození Alfonse Muchy, kterému jsme tímto projektem chtěli k narozeninám složit poklonu. Společně s diváky je tedy oslavíme o pár měsíců později v O2 Universum! Zatím posíláme našim divákům alespoň malou ochutnávku, aby se měli na co těšit!“

Tvůrci projektu iMucha show s nadsázkou tvrdí, že oživí Belle Epoque, naplní ji současnou energií a ukážou, jak by vypadala tvorba progresivního Alfonse Muchy, kdyby žil v současnosti. Show nadchne diváky originální moderní hudbou a choreografií, pokročilou scénickou a projekční technologií umocněnou světelnými efekty a originálním příběhem.

__________________________________________________________

iMucha je unikátní mezinárodní multimediální show příběhu o souboji tvořivosti a destrukce, který se odehrává na pozadí života a díla světoznámého malíře, grafika, designéra a vizionáře stylu secese – Alfonse Muchy. Krásky z jeho plakátů, šperky nebo impozantní obří plátna Slovanské epopeje se poprvé ukážou světu oživlé v důmyslných animacích. Současný příběh, technologicky nejvyspělejší projekce, moderní hudba, tanec, akrobacie nebo dechberoucí stage design, to všechno vypráví příběh o životní cestě slavného výtvarníka očima mladého kreslíře komiksů.

Nový projekt Michala Dvořáka navazující na světový úspěch Vivaldianna se představí v premiéře 19. 5. 2021 v O2 universum.

Mladý kreslíř komiksů z New Yorku prožívá neobyčejný příběh. Zamiluje se do francouzské dívky, která jakoby vypadla z Muchova plakátu. Zároveň získává superschopnost vstupovat do obrazů a pohybovat se v jejich světě. Začíná jeho tajemná a trochu děsivá cesta za krásnou dívkou a za mužem z minulosti, který hledá pomocníka v boji proti černému mraku marnosti. Tím mužem je Alfons Mucha.

Projekt iMucha disponuje celosvětově nejrozsáhlejší sbírkou plakátů, digitalizovanou podobou velké části Muchova díla, včetně obrazů, knih, velkých pláten, šperků či užitných předmětů. Za pomoci revolučního programu EbSynths od Adobe těmto secesním dílům vdechuje život.

Příběhem vás provede podmanivý hlas vypravěče Pierce Brosnana, o dokonalou hudební interpretaci se postarají mimo jiné koncertní mistr České filharmonie Jiří Vodička a další špičkoví hudebníci. Fascinující taneční a akrobatická čísla ztvární přední umělci, včetně sólistů baletu Národního divadla ČR, kteří vystupují po celém světě (na předávání cen MTV v Los Angels, s Cirkem La Putyka nebo Losers Cirque Company a Cirkusem Cirkör). Tito umělci se mohou pochlubit oceněními jako Mistr světa v Hip Hopu, Mistr Evropy v Capoira, ceny Thálie, Grand Prix a dalšími. Spolupracovali se světovými hvězdami, jako jsou Kanye West, Joe Alegado, Justin Jesso, Nico Santos nebo Bobby McFerin.

Autor: Michal Dvořák
Vypravěč: Pierce Brosnan
Libreto: Tomáš Belko (writer, screenwriter – Vivaldianno etc., Creative Director of Ogilvy Czech republic)
Hudba: Michal Dvořák, Jiří Janouch, Astor Piazzolla, Vannessa Paradis
Choreografie: Tom Rychetský, Viktor Konvalinka (Národní divadlo Praha, Dekkadaners)
Kostýmní výtvarník: Ivana Kaňovská (Vivaldianno Reloaded, Shooting Fashion Stars, Prague Fashion Week)
Animace: ProgressiveFX, Signal Generator – Jan Turek, using EbSynths by Adobe Stage design a technický ředitel: Josef Ženíšek (Colours of Ostrava, Let It Roll, Olympic Parks 2018, 2019, The Illusionists tour, etc.)
Speciální efekty: Ondřej Eremiáš (Státní opera Praha, přes 1.500 divadelních představení)