Přeskočit na hlavní nabídku
JazzFestBrno

Jazz / Blues

Vstupenky - JazzFestBrno

0 akce/akcí

Je nám líto, ale nebyly nalezeny žádné akce.

JazzFestBrno - více informací

Festival JazzFestBrno v listopadu 2019 představí tři osobnosti jazzového klavíru. První koncert bude patřit jedné z nejvýraznějších představitelek současné asijské hudební tvorby, Japonce Hiromi. Její sólový akustický koncert hostí 3. listopadu Janáčkovo divadlo. Hned dvě kapely se představí 17. listopadu v Sono Centru, kam se vrátí americký jazzman Aaron Parks, poprvé však v roli kapelníka s projektem Little Big. Po něm se po klaviatuře rozběhne oblíbenec místního publika Shai Maestro se svým triem. „Parks i Maestro jsou živoucím důkazem toho, že jazz je možná nejsvobodnějším hudebním žánrem. Tento večer tak lze vnímat i jako malý hudební příspěvek k velkolepým oslavám 30. výročí sametové revoluce, které naši republiku v ten den čekají,“ říká umělecký ředitel festivalu Vilém Spilka.

Posláním festivalu JazzFestBrno je hledání výjimečné hudby a přinášení jedinečných koncertních zážitků. Festival JazzFestBrno představuje jazz coby živoucí žánr, který obohacuje, kultivuje a inspiruje naše životy.

Mezinárodní jazzový festival JazzFestBrno vznikl v roce 2002. Od té doby se vypracoval až na pozici nejvýznamnější jazzové přehlídky v České republice, kterou každoročně navštěvuje přes 10 000 diváků. Festival mapuje současný stav žánru jazzu a představuje nejen hlavní proud, ale i moderní trendy.

Ve svém programu nabízí nejvýznamnější jazzové světové hvězdy a mnohonásobné držitele prestižních uměleckých ocenění včetně cen Grammy. V posledních letech na festivalu vystoupili například Chick Corea, Pat Metheny, Herbie Hancock, Wayne Shorter, Bobby McFerrin, Jazz at Lincoln Center Orchestra s Wyntonem Marsalisem, Dianne Reeves, John Scofield, Gregory Porter, Diana Krall, Richard Bona nebo Brad Mehldau.

Řada interpretů světového jména navštívila Českou republiku poprvé právě díky festivalu JazzFestBrno, například duo Chick Corea – Bobby McFerrin, Janis Siegel, Take 6, Dianne Schuur, Alan Broadbent, Ben Williams, Fred Hersch, Nnenna Freelon, Jacky Terrasson, Dave Douglas, Boris Kozlov, Kurt Rosenwinkel, Tigran Hamasyan a další.

Festival iniciuje také speciální projekty, v nedávné minulosti například Avishai Cohen Symphonic, Richard Galliano a Filharmonie Brno, Dan Bárta a Filharmonie Brno a podporuje vznik a existenci kapel s účastí vynikajících hudebníků ze zahraničí.