1. Hlavní stránka
  2. Hudba
  3. Jazz / Blues
  4. JFB: BRANFORD MARSALIS QUARTET, Kasia Pietrzko Trio -
JFB: BRANFORD MARSALIS QUARTET, Kasia Pietrzko Trio -

Jazz / Blues

Vstupenky - JFB: BRANFORD MARSALIS QUARTET, Kasia Pietrzko Trio -

Nebyly nalezeny žádné akce

Je nám líto, ale nebyly nalezeny žádné akce.

JFB: BRANFORD MARSALIS QUARTET, Kasia Pietrzko Trio - - více informací

Vstupenky na tuto akci zakoupíte online nebo v těchto PRODEJNÍCH MÍSTECH

Branford Marsalis i po více než třech dekádách v hudební branži zůstává v kurzu. Kdysi vtrhnul na jazzovou scénu jako saxofonista přinášející novou energii a nadchl pro jazzové umění zástupy nových fanoušků. Ani se třemi Grammy ve své sbírce však neusíná na vavřínech a dál zdokonaluje svůj talent a rozšiřuje hudební obzory sobě i svým posluchačům. A to nejen jako hudebník, ale i skladatel, kapelník a pedagog. I v 21. století ztělesňuje dokonalou ukázku umělecké excelence.

Branford se narodil v kulturně bohatém prostředí New Orleans jako nejstarší syn klavíristy Ellise Marsalise. Nejstarší z bratrů Marsalisových hudební geny nezapřel, stejně jako později jeho mladší sourozenci Wynton, Delfeayo a Jason. Mladého Branforda okouzlil zvuk saxofonu. Ruku v ruce s jeho hráčskými dovednostmi rostla i jeho fascinace jazzem. První jazzové ostruhy získal po boku legendárního trumpetisty Clarka Terryho a následně v kultovních Jazz Messengers Arta Blakeyho.

V polovině 80. let si Branford založil svoje kvarteto. To i přes jeho další nespočetné jazzové i klasické projekty zůstává Branfordovou primární platformou pro realizaci vlastních hudebních nápadů. Ukázkový „working band“ vyniká neobvykle konzistentním obsazením, vždyť za více než tři desítky let historie kapely došlo jen ke třem personálním změnám. Odměnou za to je absolutní napojení a až telepatická komunikace mezi jednotlivými členy. Koncerty kvarteta Branforda Marsalise jsou plné expresivních melodií provokativních forem a jejich rytmický tlak vás sejme jako tsunami. Prostě jsou jako kniha plná fantastických hudebních příběhů. Ať už z ní v Brně nalistují jakoukoliv kapitolu, bude to nezapomenutelný zážitek.