Přeskočit na hlavní nabídku
  1. Hlavní stránka
  2. Hudba
  3. Jazz / Blues
  4. JFB: John McLaughlin & The 4th Dimension -
JFB: John McLaughlin & The 4th Dimension -

Jazz / Blues

Vstupenky - JFB: John McLaughlin & The 4th Dimension -

1 akce/akcí

Vybrat datum

Česká republika

Žádné nadcházející akce v Česká republika

Nebojte se, níže jsou k dispozici další akce

Mezinárodní akce

Počet akcí: 1

JFB: John McLaughlin & The 4th Dimension - - více informací

John McLaughlin & The 4th Dimension (UK/CM/IN)
John McLauglin – kytara, Gary Husband – klávesy, bicí, Etienne Mbappe – baskytara, Ranjit Barot – bicí

John McLaughlin se od klasické hudby přes blues, flamenco, indickou hudbu a jazz propracoval k jedinečnému hudebnímu výrazu a stal se jedním z nejvlivnějších průkopníků jazz-rockové fúze. Ani po půl století na hudební scéně nepřestává posluchače překvapovat svou otevřeností novým vlivům. Že se na brněnském JazzFestu můžeme těšit na hudebníka ve skvělé formě dokazuje i druhá cena Grammy, kterou rodák z anglického Yorkshiru získal v roce 2017.
Hnacím motorem Johna McLaughlina je dnes stejně jako na začátku jeho hudební cesty oddanost kytaře, vytrvalost a snaha o sebepoznání. Na konci 60. let se britský kytarista přestěhoval do New Yorku, aby se stal členem průkopnického fusion bandu Lifetime Tonyho Williamse. Přes něj se krátce nato dostal do kapely Milese Davise, se kterou nahrál průlomová alba In a Silent Way, Bitches Brew a A Tribute to Jack Johnson.
Následně se ještě silněji vtiskl do povědomí hudebního světa jako leader Mahavishnu Orchestra, kapely, která definovala a zpopularizovala ranou jazz-rockovou fúzi. V roce 1975 založil soubor Shakti spojující akustický jazz a indickou hudbu. Projekt 4th Dimension silně navazuje na předchozí McLaughlinovy experimenty z dob Mahavishnu Orchestra či z 90. let a projektu Heart of Things typické propojením elektrické kytary, kláves a fenomenální rytmiky. Spolu s indickými vlivy, kterými si v 70. letech McLaughlin prošel, dosáhl ojedinělé jazzové fúze, se kterou úspěšně v rámci 4th Dimension koncertuje až do současnosti.