1. Hlavní stránka
  2. Hudba
  3. Jazz / Blues
  4. JFB: Peter Evans solo, Pavel Zlámal Orchestra, Peter Evans
JFB: Peter Evans solo, Pavel Zlámal Orchestra, Peter Evans

Jazz / Blues

Vstupenky - JFB: Peter Evans solo, Pavel Zlámal Orchestra, Peter Evans

Nebyly nalezeny žádné akce

Je nám líto, ale nebyly nalezeny žádné akce.

JFB: Peter Evans solo, Pavel Zlámal Orchestra, Peter Evans - více informací

Peter Evans solo (US)
Pavel Zlámal & Divergent Connections Orchestra (CZ, SK)


Při sólových vystoupeních trumpetisty Petera Evanse nejlíp vynikne jeho obdivuhodná technika: cirkulační dech, třepotavý jazyk a řada dalších hráčských vychytávek, které zatím ani nedostaly jméno, ale dobře slouží k tomu, aby co nejjasněji zprostředkovaly komplexní hudební vizi tohoto experimentátora.

Improvizátor a skladatel žije od roku 2003 v New Yorku a stal se nepřehlédnutelným členem tamní rozsáhlé experimentální hudební scény. Ve své tvorbě čerpá z široké škály moderních hudebních postupů a tradic a jedním z jeho zásadních kompozičních nástrojů je improvizace. Založil a vede soubory Peter Evans Ensemble a Being & Becoming. Podílí se také na mnoha projektech významných osobností nové hudby včetně Johna Zorna. Je členem Pulverize the Sound a Rocket Science a spolupracuje s řadou dalších souborů nejrůznějšího obsazení, např. International Contemporary Ensemble a Wet Ink Ensemble. Natočil několik alb pro sólovou trubku, poslední Lifeblood v roce 2016 pro vlastní label More is More Records.
Divergent Connections Orchestra je dosud nejvelkorysejším z řady autorských projektů Pavla Zlámala, brněnského improvizátora a experimentátora.
Absolvent JAMU přizval v roce 2014 ke spolupráci zkušené hudebníky různých žánrových zaměření, kterým není proti mysli hledání za hranicemi zavedených zvyklostí. Hudební kvality členů orchestru umožňují nejen nekompromisní zvukové experimenty, ale i užívání stylových klišé v překvapivých souvislostech. Systémem neklasických dirigentských gest pak Pavel Zlámal vstupuje do dění a usměrňuje hudební tok. Takto vznikající hudba je dílem přítomného okamžiku a výsledkem vzájemné interakce mezi hudebníky a dirigentem. Odvaha opustit bezpečí prověřených stylů a forem, balancování na hraně nejistoty, performativní rys produkcí i stále přítomný prvek překvapení nechává vzpomenout na jména jako Frank Zappa, Barry Guy, Walter Thomson, John Zorn, Butch Morris, Evan Parker, Sun Ra Arkestra a další. V červnu 2017 vydal orchestr záznam koncertu jako své debutové CD „Odlet III“ u brněnského vydavatelství Ears & Wind Records.