Přeskočit na hlavní nabídku
Lucie Bílá

Rock / Pop

Vstupenky - Lucie Bílá

1 akce/akcí

Česká republika

Počet akcí: 1

Lucie Bílá - více informací

Lucie Bílá
Lucie Bílá vlastním jménem Hana Zaňáková je česká zpěvačka populární hudby a herečka. Narodila se 7. dubna r. 1966 v Otvovicích. Vyučila se dámskou krejčovou.
Začátek její hudební kariéry je spjat s působením v kapelách Rock-Automat, Arakain a Vitacit.
Petr Hannig, který jí vymyslel pseudonym Lucie Bílá, pro ní také napsal písně Neposlušné tenisky a Horší než kluk. Lucie Bílá také účinkovala v úspěšných českých muzikálech Les Misérables, Dracula a Krysař. Lucie Bílá vydala celou řadu sólových alb, se kterými stále obsazuje žebříčky tuzemských hitparád. Mezi její hity patří např. „Ave Maria" „Láska je láska", „Trouba", „eSeMeS" či „Miluji tě" z dílny Osvaldová - Soukup.
Ve filmu účinkovala v úspěšné pohádce Princezna ze mlejna, ve filmech Král Ubu, Čas dluhů nebo v televizním pohádkovém seriálu O ztracené lásce v roli hodné Pavoučnice. Moderátorský talent prokázala v nejsledovanějším pořadu českých televizních stanic – MISS Desetiletí, který moderovala s humorem a bravurou sobě vlastní. Spolu s Karlem Gottem tradičně vystupuje jako host ve finále soutěžě MISS České republiky.
K dnešku má na svém kontě 14 muzikálů, 13 studiových alb, 4 knihy a 2 audioknihy, 18 filmů...a výčet by mohl pokračovat. Lucie Bílá je též mnohonásobnou držitelkou prestižních ocenění - televizních Cen TýTý, Českého slavíka, Cen akademie populární hudby a mnoha dalších významných ocenění.