Přeskočit na hlavní nabídku
Lucie

Rock / Pop

Vstupenky - Lucie

4 akce/akcí

Vybrat datum

Česká republika

Počet akcí: 4

Lucie - více informací

Skupina Lucie je nezastupitelný fenomén na české hudební scéně

Českou skupinu Lucie založili kytarista Robert Kodym a baskytarista Petr (Břetislav) Chovanec (P.B.CH.). Ti spolu již dříve účinkovali v kapele Prášek. V dalších letech se k nim postupně přidávají bubeník Tomáš Waschinger, klávesista Petr Franc a zpěvák Michal Penk. Postupem času však kapela končí své působení, až s příchodem bubeníka a zpěváka Davida Kollera a klávesisty Michala Dvořáka, který střída Petra France a odchodem Tomáše Waschingera se kapela dostává do dnešní podoby a odehrává svůj první koncert na pražské Chmelnici.

Velký úspěch přináší jejich první album Lucie. Přicházejí hudební ocenění a kapela se stává nejoblíbenější v zemi. Přesto se cesty kapely rozcházejí a opět se shledávají až o pár let později, avšak složení členů prochází změnou. I přes změny v sestavě však kapela vydává další alba, která sklízejí jenom úspěchy.

V příštích letech skupina prochází opět změnou seskupení, přesto však obsazují první příčky v hudebních anketách a dostávají se i za hranice České republiky, koncertují také v Anglii a USA.

S přelomem roku 2005 a 2006 ovšem přichází rozpad kapely a společně se na pódiu objevují až v roce 2011.

Po svém úspěšném návratu v roce 2014 vzbudila Lucie velké očekávání, zda zahájí novou etapu a připraví nový projekt. Toto očekávání bylo naplněno projektem EVOLUCIE 2018, kdy skupina vydala po šestnácti letech zcela nové album a zároveň uspořádala koncertní turné.

V roce 2019 v něm poté pokračovali, a to v menších halách, kde byla kapela svým fanouškům mnohem blíž a koncerty tak dostaly další rozměr. Lucie na všechny zastávky přivezla vizuály a zmenšenou show, kterou o rok dříve předvedla na vyprodaných stadionech.