Přeskočit na hlavní nabídku

Rock / Pop

Michael Kiwanuka

Akce

11 akce/akcí

Česká republika

Počet akcí: 1

Mezinárodní akce

Počet akcí: 10
Počet zobrazených akcí: 11 z 11

Galerie

Více

Třetí album Michaela Kiwanuky nazvané KIWANUKA vyšlo 25. října 2019 na Polydor Records.

Nahrávka Kiwanuka následuje po desce Love & Hate, která vyšla v červenci 2016 a získala nadšené recenze i první místo v albové hitparádě. Michael Kiwanuka byl již dvakrát nominován na Mercury Prize, třikrát na ocenění BRIT a byl vyhlášen jako vítěz BBC Sound 2012.

Loňské album Kiwanuka bylo nahráno v New Yorku, Los Angeles a Londýně. Michael ve studiu opět spolupracoval s producentským týmem ve složení Danger Mouse a Inflo.  Album je podobně jako to předešlé zahalené do psychedelického oparu, ale je rozmanité – uslyšíte na něm ohlasu velikánů jako Gil Scott-Heron, Bobby Womack nebo Otis Redding. Michael na desce pracoval dva roky.

Michael o albu říká: “Minulé album bylo hodně introspektivní a fungovalo nejspíš jako terapie. Tohle je víc o jakémsi pocitu spokojenosti, kým jsem, a o tom, co chci vlastně říct. Jak zůstat pevný a přijít s výzvou pro sebe i posluchače? Je to deska o přijetí sama sebe, ale triumfálněji než jen melancholicky. Je to album, které zkoumá, co dnes znamená být lidskou bytostí.

Kiwanuka je výsledkem pozoruhodného růstu výjimečně talentovaného hudebníka. Svůj přirozený talent vepsal do díla, které spojuje různá komplikovaná témata – černošskou identitu, násilí a sebepochybnost – a je atmosférické a náladotvorné. “Věci, které se vám nakonec líbí, jsou často věci, které chcete skrýt. A to jsou zřejmě věci, které nás spojují.” Říct lidem, kdo opravdu jste, pravdivě a neomylně, nebylo nikdy tak vzrušující.

Album Kiwanuka, je čerstvě nominováno na Nejlepší britské album NME 2020 Awards.

Novinky

Výhercem ceny Hyundai Mercury 2020 je Michal Kiwanuka

Výhercem ceny Hyundai Mercury 2020 je Michal Kiwanuka

Michael Kiwanuka získal cenu Hyundai Mercury 2020 za své poslední album Kiwanuka.