Přeskočit na hlavní nabídku
Mistrovství ČR v boxu

Box

Vstupenky - Mistrovství ČR v boxu

0 akce/akcí

Je nám líto, ale nebyly nalezeny žádné akce.

Mistrovství ČR v boxu - více informací

Klasický box se vrací do pražské Lucerny velkým finále mistrovství republiky

Nejlepší čeští boxeři a boxerky koncem října zamíří do Prahy, aby se utkali o pásy českých šampiónů České boxerské asociace (ČBA) na historicky prvním společném mistrovství České republiky amatérů a profesionálů. Největší boxerská událost posledních let vyvrcholí v neděli 3. listopadu 2019 ve velkém sále paláce Lucerna finálovým galavečerem.

V hlavním sále paláce Lucerna se představí ale jen dva nejlepší v každé váze. Na finálový galavečer se musí probojovat ve vyřazovacích bojích. Ty začínají od 31. října do 2. listopadu v obchodním centru Arkády Pankrác.

V každé váze může startovat až 16 boxerů, což otevírá cestu na šampionát dvojnásobnému počtu závodníků než v loňském roce. Konkurence se tedy zvýší nejen díky počtu účastníků, ale především pak možností startu profesionálů. Mezinárodní olympijský výbor potvrdil, že na hrách v Tokiu budou moci boxovat i profesionálové. To otevřelo možnost startu profesionálů i na českém šampionátu, který tak bude vlastně první oficiální konfrontací českého profesionálního a olympijského boxu.

Do olympijského ringu se vrátí největší jména českého profiboxu. Ondřej Pála, Dominik Musil, Pavel Šour a Tomáš Šálek potvrdili účast a připojí se mezi profíky, kteří změří své síly dle olympijských pravidel s nejlepšími amatéry. V Lucerně se tak rozhodne o neoddiskutovatelném králi supertěžké váhy napříč českými organizacemi.

„Mistrovství ČR v olympijském boxu 2019 bude mít obrovské kouzlo. Účast přislíbili všichni těžcí kluci, kteří v minulosti prokázali, že umí boxovat. Ten, kdo toto mistrovství vyhraje, bude opravdovým šampionem ČR,“ říká Pavel Šour, který kraluje těžké profesionální váze od roku 2017. Před odchodem do profi získal čtyři amatérské tituly a byl členem českého národního týmu.

Boxovat se bude dle pravidel olympijského boxu, tedy turnajovým způsobem. Každý den jeden zápas, ale jen tři tříminutová kola. Během čtyř dní tedy odboxují někteří finalisté 12 kol, což je v součtu více kol, než kolik profíci odboxují během titulového zápasu. Na tomto šampionátu ale budou mít kola rozdělená do více dní. To znamená, že musí upravit taktiku. Během třech kol nemohou moc vyčkávat. To by mělo zápasy zatraktivnit.

Velkým zastáncem společného mistrovství profesionálů a amatérů je náš nejúspěšnější boxer novodobé historie, Rudolf Kraj, který v roce 2000 v Sydney získal stříbrnou olympijskou medaili.

„Je to vůbec poprvé, kdy si na domácím šampionátu můžou zaboxovat profíci s amatéry a porovnat síly mezi sebou a říct si, kdo je teď lepší. A hlavně v Lucerně, to je prostě pecka,“ raduje se Rudolf Kraj, náš nejúspěšnější boxer novodobé historie, který v roce 2000 s Sydney získal stříbrnou olympijskou medaili. Kromě amatérských úspěchů zvládl i hvězdnou kariéru u profesionálů, kde získal několik mistrovských pásů.

Finále mistrovství České republiky se po dlouhých čtyřiceti letech vrací do svatostánku českého boxu, velkého sálu paláce Lucerna i díky podpoře hlavního města Prahy. Bojoval v ní před válkou slavný Vilda Jakš, náš první profík usilující o titul mistra Evropy nebo Julia Torma, olympijský vítěz z Londýna 1948. Poslední Mistrovství ČR se ve velkém sále paláce Lucerna konalo v neděli 25. března 1979. V ringu se tenkrát objevila velká jména jako je Rostislav Osička, Zdeněk Tykva nebo současný prezident ČBA Svatopluk Žáček.

Na nedělním finálovém galavečeru se kromě osmi elitních mužských váhových kategorií utkají o mistrovský pás i nejlepší české ženy. Ženský box je v ČR na vysoké úrovni, což dokazují úspěchy našich boxerek ze srpnového mistrovství Evropy.

Zpestřením budou určitě i dva zápasy o titul mistra ČR v paraboxu. Boxeři na vozíčku se v pražské Lucerně představí úplně poprvé.

Veškeré informace o účastnících a průběžných výsledcích fanoušci najdou na oficiálních stránkách mistrovství www.boxmcr.cz.