Přeskočit na hlavní nabídku
Nashville Pussy

Rock / Pop

Vstupenky - Nashville Pussy

3 akce/akcí

Vybrat datum

Česká republika

Česká republika: nebyly nalezeny žádné nadcházející akce

Co takhle vyrazit na akce uvedené níže?

Mezinárodní akce

Počet akcí: 3

Nashville Pussy - více informací

NASHVILLE PUSSY je americká hard rocková skupiny z Atlanty, Georgia. Jejich osobitý hudební styl míchá různé vlivy od punku, boogie, psychobilly po jižanský rock. Většina textů se točí kolem klasických témat-sex, drogy, chlastání, válčení a samozřejmě rock´n´roll.
Skupinu založil v roce 1997 v Kentucky kytarista cowpunkové kapely NINE POUND HAMMER Blaine Cartwright, když jedním z důvodů kromě hry na kytaru bylo i vyzdvižení jeho hlasových schopností. Jádro skupiny tvoří manželský pár Blaine Cartwright a kytaristka Ruyter Suys, dopněná o bubeníka Jeremy Thompsona. Původní bubeník Adam Neal (též člen Nine Pound Hamer) záhy odešel k THE HOOKERS.
Původní zakládající členka – baskytaristka Corey Parks (mimochodem sestra známé hvězdy basketbalové NBA Cherokee Parkse) opustila skupinu zhruba měsíc po vydání 2. alba „High As Hell“.
Skupina, ač si udržuje částečně status undergroundu se brzy stává kultem po rockových klubech v Evropě, Austrálii, Japonsku a zbytku světa. Ruyter Suys byla nedávno nominována časopisem ELLE jako jedna z největších ženských kytaristek. Skupina také obdržela nominaci na cenu Grammy v kategorii „Nejlepší metalový výkon“ za jejich skladbu „Fried Chicken And Coffee“ z jejich debutového alba „Let Them Eat Pussy“ (1998).
NASHVILLE PUSSY mají na svém kontě 7 studiových alb, jedno EP a 2 koncertní DVD.

Sestava:
Blaine Cartwright – zpěv, kytara
Ruyter Suys – kytara
Ben Thomas – bicí
Bonnie Buitrago – baskytara