Přeskočit na hlavní nabídku
Pocta sv. Cecílii

Ostatní žánry / Různé žánry

Vstupenky - Pocta sv. Cecílii

0 akce/akcí

Je nám líto, ale nebyly nalezeny žádné akce.

Pocta sv. Cecílii - více informací

Od roku 1992 pořádá pravidelně Jiří Stivín k poctě patronky hudebníků sv. Cecílie koncert ve Dvořákově síni pražského Rudolfina.V roce 2019 proběhne již 28.ročník koncertu .
Koncerty Jiřího Stivína a jeho přátel si za 27 let získaly řadu věrných diváků a fandů. Spojují v sobě nejen vynikající umělecký zážitek, ale také notnou dávku humoru. Během let se na podiu vystřídalo mnoho vynikajících interpretů /M.Kožená, H.Jonášová, M.Líbalová, G.Demeterová, B.Warchal. P. Messiereur, J.Talich, P.Hejný, S.Boguna, G.Jonáš, J.Tůma, A.Bárta, K.Růžička, R.Hugo, M.Zbrožek, A.McMahon, M.Schriefer, A.Haurand, M.Benko, R.Dašek, J.Fečo,V.Fiala..../ Ti všichni zvěčnili své umění na několika CD, která pod standartním názvem "Pocta sv. Cecílii" představují živé záznamy pražských koncertů věčně proměnlivého muzikantského sdružení "Collegium Quodlibet". Jeho variabilní sestava sice zůstala věrna libovůli proklamované v názvu, nicméně cílevědomostí svého snažení při mapování nezřídka odlehlých koutů hudební historie i současnosti stejně jako snahou reprezentovat je netradičními způsoby, nabyla časem podoby čehosi stálého.

Koncert obsahuji příjemné napětí mezi tradicí a inovací. K tradici patří dramaturgie první části, v níž pokaždé zazní díla J.S.Bacha, A.Vivaldiho a G.Ph.Telemanna. Druhá část je koncipována jako barokní „pasticio“, kde vedle české i světové barokní hudby přichází na řadu muzicírování i jazzových interpretů.