Přeskočit na hlavní nabídku

2.7.2020 / Sinobo stadium

Prague Rocks 2020: LUCIE, NO NAME, LAKE MALAWI

Akce

1 akce/akcí

Česká republika

Počet akcí: 1

Více

Vzhledem ke stávající situaci s epidemií koronaviru SARS-CoV-2 musel být festival Prague Rocks 2020, kde měly vystoupit kapely Lucie, No Name a Lake Malawi, a který se měl konat dne 2. 7. 2020 v Praze (Sinobo Stadium) zrušen.

LUCIE
Lucie, která v roce 2018 vydala po šestnácti letech nové řadové album EVOLUCIE a obdržela za něj dvě ceny Anděl, vystoupí v původní, nejznámější sestavě: Michal Dvořák, Robert Kodym, David Koller a P.B.CH. Návštěvníkům festivalu nabídne průřez svojí úspěšnou, více než třicet let trvající kariérou.

Lucie vstoupila na českou hudební scénu v roce 1988, nicméně založena byla již o dva roky dříve, kdy také odehrála svůj úplně první koncert. První sólovou deskou byla stejnojmenná Lucie z roku 1990, posledním albem pak v roce 2018 EVOLUCIE.

LUCIE, mimo jiné držitel titulů interpret, skupina a album dvacetiletí v rámci jubilejního 20. ročníku hudebních cen Anděl nebo například i vítěz Českého slavíka v letech 1999-2002, je obrovským pojmem české hudební scény. Se všemi svými třemi prvními studiovými alby překonala magickou hranici 100 000 prodaných nosičů a získala “Diamantovou desku”. Celkem skupina za dobu svého fungování prodala přes milion hudebních nosičů.

NO NAME
Kapela No Name v současné době hraje v sestavě Igor Timko - zpěv, Dušan Timko - kytara, Ivan Timko - bicí, Roman Timko - kytara, Pavol Jakab - basa a Zoli Šallai - klávesy. Na české a slovenské scéně působí již více než dvacet let a dělají to s láskou. Jejich hudební cestu nikdo nikdy ničím nevydláždil a kluci si vše museli vybojovat sami…samozřejmě za podpory svých blízkých. Kapela během své existence v podstatě dosáhla všeho, čeho se dá v Česku a na Slovensku dosáhnout, a stále má energie i talentu na rozdávání.

V roce 2019 absolvovala velmi úspěšné „Dermacol No Name Acoustic Tour“, se kterým navštívila více než dvě desítky měst v Čechách i na Slovensku. Skvělou atmosféru koncertů pak zachycuje nedávno vydaný koncertní záznam na 2cd. Nedávno No Name také složili titulní píseň k novému českému filmu „Poslední aristokratka“ režiséra Jiřího Vejdělka. Novinka s názvem „I prokletí může být štěstí“ vznikla doslova za pár hodin a navíc je i první česky zpívanou písničkou této slovenské kapely.

Před Lucií No Name nevystoupí poprvé, což Igor Timko komentuje následovně: „Před 20 lety LUCIE hledala na Slovensku předkapelu, chystali tehdy amfiteátrové turné, tak jsme jim poslali naší kazetu :-) Jeden den se na náš koncert vypravil Michal Dvořák a po koncertě nás oslovil s tím, že teda předkapelou budeme my. Byl to neuvěřitelný pocit, no a dnes po dvaceti letech se po zmíněném turné znovu s Lucií ocitneme na jednom pódiu v téměř identické sestavě. Zázraky se dějí, a věřím, že když na sobě makáte, tak se z fanoušků a idolů mohou stát za 20 let kolegové.“

LAKE MALAWI
Lake Malawi je česká indie-popová kapela, kterou založil její frontman Albert Černý v záři roku 2013, tedy po rozpadu jeho předchozí kapely Charlie Straight. Při hledání názvu se inspiroval písní Calgary svého oblíbeného interpreta Bon lvera. Lake Malawi se nikdy netajili svými zahraničními ambicemi. Už jejich první singl "Always June" představil Albert Černý akusticky v živém vysílání radia BBC London. Na podzim roku 2017, po dlouhých a pečlivých přípravách, vydali Lake Malawi čtrnáct písní na svém debutovém albu Surrounded by Light. V roce 2019 se Lake Malawi s písní Friend of a Friend dostali až do finále soutěže Eurovision Song Contest, kde skončili na skvělém 11. místě. Zpěvák Albert Černý je autorem veškeré hudby a textů Lake Malawi, a bylo tomu i u předchozí kapely Charlie Straight. Za svou tvorbu obdržel čtyři ceny Anděl, dvakrát byl oceněn v hudební anketě Slavík a získal i cenu MTV.

Lake Malawi vystupují na ve složení: Albert Černý (zpěv, kytara, klávesy), Jeroným Šubrt (baskytara, klávesy), Antonín Hrabal (bicí), Pavel Palát (kytara).

Info pro handicapované

Vstupenka platí pouze pro vozíčkáře s platným průkazem ZTP/P a jeho doprovod.
INFO PRO VOZÍČKÁŘE: Běžná vstupenka neumožňuje přístup na vozíčkářskou platformu. Běžné vstupenky si prosím nekupujte.

Nejčastější dotazy

V případě, že se akce ruší, je pořádající agentura LIVE NATION CZECH REPUBLIC s.r.o. v souladu se zákonem č. 247/2020 Sb., o některých opatřeních ke zmírnění dopadů epidemie koronaviru označovaného jako SARS CoV-2 na oblast kulturních akcí, povinna zákazníkovi nabídnout poukaz v minimálně stejné hodnotě, jaká je hodnota původní zakoupené vstupenky na zrušenou akci.

Tento poukaz bude vydán ticketingovým operátorem Ticketmaster Česká republika.

Zákazník poté může uplatnit poukaz při dalším nákupu z nabídky pořadatelem nabízených akcí, jejichž výčet je k nalezení na www.livenation.cz, případně na https://www.ticketmaster.cz.