Přeskočit na hlavní nabídku
Rekonstrukce bitvy tří císařů - výročí bitvy u Slavkova

Ostatní - rodina

Vstupenky - Rekonstrukce bitvy tří císařů - výročí bitvy u Slavkova

1 akce/akcí

Vybrat datum

Česká republika

Počet akcí: 1

Rekonstrukce bitvy tří císařů - výročí bitvy u Slavkova - více informací

Každoročně se na přelomu listopadu a prosince u příležitosti výročí bitvy u Slavkova sjíždí na jižní Moravu tisícovka „napoleonských vojáků“ z celé Evropy, aby během zimního víkendu připomněli střetnutí ve světě proslulé pod německým názvem města – Austerlitz – a také jako bitva tří císařů, francouzského císaře Napoleona, rakouského císaře Františka a ruského císaře Alexandra. Bitva, jejíž průběh přirovnává z francouzské strany profesor Tulard spíše než k partii šachu k partii pokeru, fascinuje i po dvou staletích nejen vojenské historiky, a je právem považována za Napoleonovo největší vítězství, protipól Waterloo. Jde o největší pravidelně pořádanou napoleonskou vzpomínkovou akci na světě.
Tématem letošní rekonstrukce u příležitosti 215. výročí bitvy tří císařů bude Napoleonův „Lví skok“ a rozhodující boj na Prateckých výšinách s důrazem na okamžiky, které barvitě ve svých pamětech popsal francouzský brigádní generál Thiébault. Uvidíte dle dobových zásad manévrující a bojující pěchotu, jezdectvo i dělostřelectvo, a ve větším počtu než bývá obvyklé. Dvě divize Napoleonovy „Grande Armée“ se utkají o „Pratecký kopec“ a „Staré vinohrady“ se středem koaliční armády. Císaře Napoleona ztvární Mark Schneider z Viginie, který v této roli vystupuje pravidelně od roku 2005.Na rekonstrukci bitvy v rámci akce Austerlitz 2020 si můžete zakoupit vstupenky na VIP tribunu. Vstupné na akci je ZDARMA s výjimkou míst na tribuně.
Informace ke vstupenkám: Slavnostní zahájení pro VIP ve stanu, přivítání veliteli vojsk ve 13 hod.
Vstupenky jsou pouze na VIP tribunu k sezení. U tribuny temperovaný stan s teplým i studeným bufetem, svařené víno, čaj. Parkování 100 m od tribuny v ceně. Ke vstupence 1 dítě do 10 let zdarma.