Přeskočit na hlavní nabídku
Shai Maestro

Jazz / Blues

Vstupenky - Shai Maestro

3 akce/akcí

Vybrat datum

Česká republika

Česká republika: nebyly nalezeny žádné nadcházející akce

Co takhle vyrazit na akce uvedené níže?

Mezinárodní akce

Počet akcí: 3

Shai Maestro - více informací

Aaron Parks Little Big (US)
Pianista a klávesista Aaron Parks vydal svoje debutové album Invisible Cinema u prestižního labelu Blue Note ve svých 25 letech. Předtím se podílel na třech albech Terence Blancharda u stejného vydavatele, a tak nebylo divu, že i první jeho sólové CD bylo velmi dobře přijato. Kritikové BBC jej vyhlásili jako jedno z nejlepších alb roku 2008 a časopis Jazz Times jej oslavoval jako „nového jazzového vizionáře“. Také ostatní počiny Aarona Parkse byly velmi úspěšné a vydal například dvě alba pro ECM: jedno zcela sólové a druhé v triu s Benem Streetem a Billym Hartem.
Kapela Little Big je jakýmsi logickým pokračováním trajektorie vedoucí již od prvního alba směrem k současnému, melodickému psaní témat s moderními rytmy a zvukovými možnostmi elektroniky.

Shai Maestro Trio (IL, PE)
Izraelský pianista Shai Maestro začal hrát na klavír ve věku pěti let a jazzovou hudbou byl poprvé okouzlen, když mu bylo osm. Zaujala ho totiž nahrávka „Gershwin Songbook“ Oscara Petersona. Od chvíle, kdy se Shai poprvé dotknul klaviatury, se postupně proměnil z nadaného dítěte přes vyhledávaného spoluhráče až k sdělnému lídrovi vlastních projektů.
Nyní Shai Maestro přijíždí do Brna, své oblíbené destinace, představit svoje nové album The Dream Thief, které vydal na prestižním labelu ECM. Magazín Jazz Thing neváhal Maestrovu novinku označit jako nejlepší album klavírního tria od dob Keitha Jaretta. Výrazný vliv na výslednou podobu desky mají i tradiční Maestrův souputník peruánsky kontrabasista Jorge Roeder a nový člen tria izraelský bubeník Ofri Nehemya.