Skip to main content

0 Nadcházející akce

Je nám líto, ale nebyly nalezeny žádné akce.

Masterclassy Musicians - více informací

Masterclassy MUSICIANS (hudební přednášky) budou probíhat od 4. do 9.8.2018 v rámci Mezinárodních hudebních kurzů MUSICIANS v Karlových Varech. Na každou hudební přednášku lze zakoupit omezený počet vstupenek. V rámci týdne MUSICIANS proběhne také dvoudenní hudební festival, na kterém vystoupí nejen všichni lektoři z níže vypsaných přednášek, ale také další světoví umělci, jako např. Jordan Rudess, Dan Bárta a další.

UPOZORNĚNÍ: akce, které se měly původně uskutečnil v Kině Čas se nově uskuteční v Kině Drahomíra. Vstupenky zůstávají v platnosti. Děkujeme za pochopení.

Podrobnosti o umělcích:

SIMON PHILLIPS (USA)
Simon Phillips je jedním z nejznámějších a nejvíce respektovaných bubeníků současnosti. Jeho styl odráží jak jeho technický talent, tak jeho smysl pro hudbu. Ať už je to rock, fúze, jazz nebo world, Simon je vždy hraje se stejnou precizností a vášní. Jeho bubnování nechybí ani emoce ani cit.
Simonova profesionální hudební kariéra začala už když mu bylo dvanáct a vystupoval a nahrával se skupinou svého otce, Sida Phillipse, která se jmenovala Dixieland band. V šestnácti se připojil k londýnské produkci muzikálu „Jesus Christ Superstar“. Simon se brzy stal jedním z nejlepších londýnských bubeníků. Již po dvaceti mířila jeho kariéra ke hvězdám. K dnešnímu dni hrál a nahrával s kapelami a umělci jako jsou například: Mick Jagger, The Who, Jeff Beck, Jack Bruce, Peter Gabriel, Joe Satriani, Tears for Fears, Judas Priest, Roxy Music, Michael Schenker, Nik Kershaw, Al DiMeola, 801, Pete Townshend, Robert Palmer, Stanley Clarke, The Pretenders, Whitesnake a Dave Gilmore… a to je jen pár jmen, ten seznam je dlouhý.

MARK LETTIERI (USA)
Mark Lettieri je kytarista, skladatel a producent působící ve Fort Worth, TX. Vyniká v několika stylech, nahrává a vystupuje prakticky ve všech hudebních žánrech po boku méně známějších umělců stejně jako velkých hvězd. Lettieri pod svým jménem taktéž skládá a produkuje svou vlastní instrumentální hudbu.
Lettieri se narodil v San Francisco Bay Area. Poté se kvůli studiu na univerzitě přemístil do Texasu, kde se díky hraní v dallaském gospelu a na scéně R&B v roce 2008 připojil k světové jazzové kapele Snarky Puppy. V kapele nepůsobí jen jako kytarista, nýbrž také jako hudební aranžér a skladatel. Kapela získala v průběhu času 3 ocenění GRAMMY. První z nich v kategoriích nejlepší R&B vystoupení v roce 2014 za skladbu „Something“, na které spolupracovali s Lalah Hathaway. Další dvě ocenění získali za nejlepší album současné instrumentální hudby, v roce 2016 za album s názvem „Sylva“ a v roce 2017 za album „Culcha Vulcha“. Skupina Snarky Puppy je neustále na svém světovém turné, při kterém již zvládli vystoupit kromě Antarktidy na všech kontinentech.

PLINI (AUS)
PLINI je nezávislý sólový umělec a kytarista ze Sydney v Austrálii. Skládá, nahrává a produkuje vlastní směr v instrumentálním progresivním rocku, a to přímo ze svého domácího studia. Jeho debutovému albu „HANDMADE CITIES“ (2016) se dostalo velkého uznání. Světový kytarista STEVE VAI toto album označil za možná nejlepší instrumentální kytarový počin současnosti. V roce 2016 byl PLINI také zařazen mezi 10 nejlepších kytaristů podle MUSICRADAR.
Kromě svého vlastního portfolia (album, trilogie EP a mnoho singlů), Plini hostuje a nahrává sóla pro různé umělce z celého světa, včetně SKYHARBOR (India), INTERVALS (Kanada), NOVELISTS (Francie), DAVID MAXIM MICIC (Srbsko), MODERN DAY BABYLON (Česká Republika) a další. Také vydal dva singly pro charitu „KO KI“ (2014) a „EVERY PIECE MATTERS“ (2016), který vydělal kolem $10,000 na poskytnutí útočiště a udržitelného bydlení pro komunity žijící v chudobě v Kambodži.

ADAM BEN EZRA (IL)
Fenomenální kontrabasista, multiinstrumentalista a YouTube senzace, to je Adam Ben Ezra. Muž, který jako by byl na misi vyvést svůj milovaný nástroj z pozadí na výsluní, které si zaslouží. Posledních pár let dláždí novou cestu zajímavým směrem pro své řemeslo a vydobyl si jedinečnou pozici na dnešní mezinárodní hudební scéně a to nejen jako profesionální hudebník, ale i jako skladatel.
Slovo multiinstrumentalista je často nadužíváno, ale v tomto případě nenajdete výstižnější pojmenování – Adam začal hrát na housle v pěti a kytaru vzal do ruky v devíti. Během let přidal do svého repertoáru také klavír, klarinet, oud, flétnu a cajón. Na většinu těchto nástrojů se učil sám. Ovšem v šestnácti se poprvé setkal s kontrabasem a to změnilo jeho život, protože se do tohoto nástroje a jeho zvuku okamžitě zamiloval.

DAVID MAXIM MICIC (SRB)
David Micic (celým jménem David Maxim Micic) se narodil 5. května roku 1990 ve městě Dubrovník v Chorvatsku. Micic ovládá hned několik hudebních nástrojů, zejména pak kytaru a klávesy. Dále je skladatelem a producentem, který nezávisle a úspěšně zvládá svou poměrně unikátní hudební značku progresivního rocku a to vše ze skromného hudebního studia v ložnici ve městě Bělehrad v Srbsku. Micic je taktéž hlavním kytaristou, skladatelem a producentem kapely Destiny Potato.
Jeho talent a nadšení pro hudbu objevil Kornelije Kovac, jeden z nejvýznamnějších srbských (dříve jugoslávských) lidí tamní hudební scény. Tato skutečnost pomohla Davidovi k řadě prací, spoluprací a celkově k větší medializaci. Jednou z těch významnějších spoluprací byl jeho podíl na skladbě umělce Laza Ristovksi “Drvo Zivota” (“The Tree of Life”).

Web: www.musicians.education