Přeskočit na hlavní nabídku
Slavkov Open 2020: LUCIE, DOCTOR VICTOR with Dan McCafferty, Markéta Irglová

Rock / Pop

Vstupenky - Slavkov Open 2020: LUCIE, DOCTOR VICTOR with Dan McCafferty, Markéta Irglová

1 akce/akcí

Vybrat datum

Česká republika

Počet akcí: 1

Slavkov Open 2020: LUCIE, DOCTOR VICTOR with Dan McCafferty, Markéta Irglová - více informací

Pořadatel po dobu současné výjimečné situace pozastavuje prodej vstupenek u této akce. O dalším postupu bude rozhodnuto na základě vývoje situace a budeme o něm držitele vstupenek informovat.Letošní ročník festivalu Slavkov Open přivítá krom nejslavnější české kapely LUCIE i domácí formaci DOCTOR VICTOR, která vystoupí společně s Danem McCaffertym z legendárních Nazareth. Publiku v zámecké zahradě se představí i Markéta Irglová se svojí kapelou.

LUCIE
Lucie, která v roce 2018 vydala po šestnácti letech nové řadové album EVOLUCIE a obdržela za něj dvě ceny Anděl, vystoupí v původní, nejznámější sestavě: Michal Dvořák, Robert Kodym, David Koller a P.B.CH. Návštěvníkům festivalu nabídne průřez svojí úspěšnou, více než třicet let trvající kariérou.

Lucie vstoupila na českou hudební scénu v roce 1988, nicméně založena byla již o dva roky dříve, kdy také odehrála svůj úplně první koncert. První sólovou deskou byla stejnojmenná Lucie z roku 1990, posledním albem pak v roce 2018 EVOLUCIE.

LUCIE, mimo jiné držitel titulů interpret, skupina a album dvacetiletí v rámci jubilejního 20. ročníku hudebních cen Anděl nebo například i vítěz Českého slavíka v letech 1999-2002, je obrovským pojmem české hudební scény. Se všemi svými třemi prvními studiovými alby překonala magickou hranici 100 000 prodaných nosičů a získala “Diamantovou desku”. Celkem skupina za dobu svého fungování prodala přes milion hudebních nosičů.

Vystoupení na Slavkov Open 2020 bude jediné na Moravě, které letos Lucie odehraje.

DOCTOR VICTOR
Žádné efekty, žádné kytarové krabičky. To jsou DOCTOR VICTOR!
Rockové trio vybrané samotnými AC/DC jako předkapela na jejich pražské show!

Po návratu z britského turné skupina nahrává sólové album Danovi McCaffertymu, zpěvákovi z NAZARETH. Kapela poté vydává nový singl StandUP, který slaví úspěch v TOP 6 národního kola české Eurovize 2018, StandUP vysílá 50 radiostanic v ITÁLII a objevuje se v populární mobilní aplikaci Musical.ly, USA.

Jejich show si získává pozornost a uznání od hudebních osobností jako jsou např. Tony Platt - zvukař̌ AC/DC, Iron Maiden, Neil Fairclough, baskytarista z Queen & Adam Lambert.

V roce 2019 kapela vyráží na turné po legendárních klubech v Los Angeles, Whiskey A GO GO. Vystupuje také na prestižním hudební veletrhu NAMMShow v Kalifornií a připojuje se jako host k turné superkapely The Dead Daisies a Marco Mendoza (Thin Lizzy, White Snake,Ted Nugent). Skladba Can’t Stop Rock’n’Roll vyhrává v rockové kategorií mezinárodní skladatelské soutěže Johna Lennona v New Yorku.

MARKÉTA IRGLOVÁ
Neuvěřitelná pouť Markéty Irglové pokračuje

Markéta Irglová si jde svou cestou. A nikam nespěchá. Po oscarovém úspěchu prožila dva roky koncertování po celé zeměkouli, s Glenem Hansardem. Ve společné formaci Swell Season odehrála několik stovek koncertů na čtyřech kontinentech.

Na své debutové album ANAR (2011) navázala o tři roky později projektem MUNA (2014). Jako doprovodná zpěvačka absolvovala dvě turné s americkou kultovní kapelou Iron and Wine, Nazpívala řadu duetů s českými i zahraničními umělci (mj. Glen Hansard, Damien Rice, Svavar Knútur, František Segrado nebo Thom Artway), napsala a nahrála magickou hudbu k nejdražšímu a bohužel zatím nedokončenému českému filmovému projektu Poslední z Aporveru. Spolupracovala také na několika divadelních a filmových projektech v Evropě, na Islandu a ve Spojených státech. Se svým filmovým partnerem Glenem Hansardem i nadále příležitostně vystupuje a spolupracuje při realizaci jeho hudebních projektů a na jeho turné.

Tři roky žila v Irsku, dva v New Yorku a před sedmi lety se její neuvěřitelná pouť zastavila u břehů ledového ostrova v Atlantickém oceánu – na Islandu. Zde se také stala trojnásobnou maminkou. Pilně komponuje a ve svém studiu s výhledem na majestátní fjord připravuje třetí album, ze kterého přiveze pro české posluchače první ochutnávky.

Markétina hudební tvorba je postaven na dominantní klavírní melodice a nezaměnitelném pěveckém projevu. Po kytaře sahá jen výjimečně, o to jsou ale tyto momenty působivější. Vystupuje velmi zřídka, ale každý její koncert je pro posluchače silným zážitkem. Tato vystoupení nabízejí takřka výhradně původní tvorbu, posluchači se obvykle dočkají i písní z kultovního snímku Once, odkud pochází Oscarem oceněná skladba Falling Slowly. Pro své příležitostné hraní vytváří neočekávaná spojení s hudebníky z tuzemska, ale i celého světa a každý koncert se tak stává neopakovatelným originálem.