Přeskočit na hlavní nabídku
Slavkov Open 2020: LUCIE, DOCTOR VICTOR with Dan McCafferty, Markéta Irglová

Rock / Pop

Vstupenky - Slavkov Open 2020: LUCIE, DOCTOR VICTOR with Dan McCafferty, Markéta Irglová

1 akce/akcí

Česká republika

Počet akcí: 1

Slavkov Open 2020: LUCIE, DOCTOR VICTOR with Dan McCafferty, Markéta Irglová - více informací

LUCIE
Lucie, která v roce 2018 vydala po šestnácti letech nové řadové album EVOLUCIE a obdržela za něj dvě ceny Anděl, vystoupí v původní, nejznámější sestavě: Michal Dvořák, Robert Kodym, David Koller a P.B.CH. Návštěvníkům festivalu nabídne průřez svojí úspěšnou, více než třicet let trvající kariérou.

Lucie vstoupila na českou hudební scénu v roce 1988, nicméně založena byla již o dva roky dříve, kdy také odehrála svůj úplně první koncert. První sólovou deskou byla stejnojmenná Lucie z roku 1990, posledním albem pak v roce 2018 EVOLUCIE.

LUCIE, mimo jiné držitel titulů interpret, skupina a album dvacetiletí v rámci jubilejního 20. ročníku hudebních cen Anděl nebo například i vítěz Českého slavíka v letech 1999-2002, je obrovským pojmem české hudební scény. Se všemi svými třemi prvními studiovými alby překonala magickou hranici 100 000 prodaných nosičů a získala “Diamantovou desku”. Celkem skupina za dobu svého fungování prodala přes milion hudebních nosičů.

DOCTOR VICTOR
Žádné efekty, žádné kytarové krabičky. To jsou DOCTOR VICTOR!
Rockové trio vybrané samotnými AC/DC jako předkapela na jejich pražské show!

Po návratu z britského turné skupina nahrává sólové album Danovi McCaffertymu, zpěvákovi z NAZARETH. Kapela poté vydává nový singl StandUP, který slaví úspěch v TOP 6 národního kola české Eurovize 2018, StandUP vysílá 50 radiostanic v ITÁLII a objevuje se v populární mobilní aplikaci Musical.ly, USA.

Jejich show si získává pozornost a uznání od hudebních osobností jako jsou např. Tony Platt - zvukař̌ AC/DC, Iron Maiden, Neil Fairclough, baskytarista z Queen & Adam Lambert.

V roce 2019 kapela vyráží na turné po legendárních klubech v Los Angeles, Whiskey A GO GO. Vystupuje také na prestižním hudební veletrhu NAMMShow v Kalifornií a připojuje se jako host k turné superkapely The Dead Daisies a Marco Mendoza (Thin Lizzy, White Snake,Ted Nugent). Skladba Can’t Stop Rock’n’Roll vyhrává v rockové kategorií mezinárodní skladatelské soutěže Johna Lennona v New Yorku.

MARKÉTA IRGLOVÁ
Neuvěřitelná pouť Markéty Irglové pokračuje

Markéta Irglová si jde svou cestou. A nikam nespěchá. Po oscarovém úspěchu prožila dva roky koncertování po celé zeměkouli, s Glenem Hansardem. Ve společné formaci Swell Season odehrála několik stovek koncertů na čtyřech kontinentech.

Na své debutové album ANAR (2011) navázala o tři roky později projektem MUNA (2014). Jako doprovodná zpěvačka absolvovala dvě turné s americkou kultovní kapelou Iron and Wine, Nazpívala řadu duetů s českými i zahraničními umělci (mj. Glen Hansard, Damien Rice, Svavar Knútur, František Segrado nebo Thom Artway), napsala a nahrála magickou hudbu k nejdražšímu a bohužel zatím nedokončenému českému filmovému projektu Poslední z Aporveru. Spolupracovala také na několika divadelních a filmových projektech v Evropě, na Islandu a ve Spojených státech. Se svým filmovým partnerem Glenem Hansardem i nadále příležitostně vystupuje a spolupracuje při realizaci jeho hudebních projektů a na jeho turné.

Tři roky žila v Irsku, dva v New Yorku a před sedmi lety se její neuvěřitelná pouť zastavila u břehů ledového ostrova v Atlantickém oceánu – na Islandu. Zde se také stala trojnásobnou maminkou. Pilně komponuje a ve svém studiu s výhledem na majestátní fjord připravuje třetí album, ze kterého přiveze pro české posluchače první ochutnávky.

Markétina hudební tvorba je postaven na dominantní klavírní melodice a nezaměnitelném pěveckém projevu. Po kytaře sahá jen výjimečně, o to jsou ale tyto momenty působivější. Vystupuje velmi zřídka, ale každý její koncert je pro posluchače silným zážitkem. Tato vystoupení nabízejí takřka výhradně původní tvorbu, posluchači se obvykle dočkají i písní z kultovního snímku Once, odkud pochází Oscarem oceněná skladba Falling Slowly. Pro své příležitostné hraní vytváří neočekávaná spojení s hudebníky z tuzemska, ale i celého světa a každý koncert se tak stává neopakovatelným originálem.