Přeskočit na hlavní nabídku
Spirituál kvintet

Folk / Country

Vstupenky - Spirituál kvintet

13 akce/akcí

Česká republika

Počet akcí: 13
Počet zobrazených akcí: 13 z 13

Spirituál kvintet - více informací

Šedesátiletý Spirituál kvintet se rozloučí velkolepou oslavou na podzim 2020

Legendární Spirituál kvintet si připomene letos na podzim šedesát let na scéně. První česká i československá folková skupina oslaví svoje narozeniny v září 2020 deseti posledními koncerty a rozloučí se po šedesáti letech se svými fanoušky.

„Uvažovali jsme i o možnosti jednoho závěrečného koncertu, například ve sportovní hale. Nakonec jsme se ale rozhodli pro deset večerů v intimnějším a nám bližším prostředí pražské Lucerny. Každý si tak může vybrat právě ten večer, který mu bude vyhovovat nejlépe. Těšíme se na posluchače všech generací, pro které jsme hráli a hrajeme. Vzkaz pro ně, který v září 2020 zazní i z pódia: Jen díky vám byla ta píseň tak dlouhá!,“ říká Jiří Tichota, poslední žijící člen původní sestavy Spirituál kvintetu.

Na posledních deseti koncertech Spirituál kvintetu v pražské Lucerně uslyší fanoušci nejslavnější písně, které se víc než půl století ozývaly skoro na deseti tisících koncertů legendární skupiny. Většina z nich vyšla na zhruba pětadvaceti albech. Spirituál kvintet je první kapelou, která v roce 1960 otevřela éru československého folku. V době komunistického režimu několikrát bojovala se zákazy. V listopadu roku 1989 zpíval Spirituál kvintet z balkonu pražského Melantrichu, o rok později si, opět na Václavském náměstí, mezi členy skupiny na pódiu zazpívali dva prezidenti, George Bush starší a Václav Havel. Kapela hrála také pro prezidenta Billa Clintona a první dámy USA a ČR. V roce 2012 obdržela Diamantovou desku za milion dvě stě tisíc prodaných nosičů. V září 2020 po šedesáti sezónách Spirituál kvintet, i v současnosti stále plně koncertně vytížený, ukončí svoji činnost.