St Petersburg Festival Ballet vstupenky

St. Petersburg Festival Ballet – skvělé a velkolepé umělecké těleso, ruský klasický balet, disponující vším, co lze nazvat ruskou školou klasického baletu, tj. veškerou důkladnou elegancíí klasiky, svěžím dechem XXI. století, ideální technikou provedení a bujarou, nespoutanou šíří ruského ducha ve spojení s opravdovou bohatou nádherou kostýmů a dekorací.
V rámci velkého evropského turné soubor St. Petersburg Festival Ballet předvede v Praze skvosty světové klasiky:

Baletní představení “Labutí jezero” (Balet o dvou dějstvích na hudbu P. I. Čajkovského)
9.12.2018 – ČESKÉ BUDĚJOVICE, DK Metropol, divadelní sál
12.12.2018 – PRAHA, divadlo Hybernia
13.12.2018 – HRADEC KRÁLOVÉ, Kongresové centrum ALDIS
28.01.2019 – ZLÍN, Kongresové centrum ZLÍN

Baletní představení “Louskáček” (Balet o dvou dějstvích na hudbu P. I. Čajkovského) 12.12.2018 – PRAHA, divadlo Hybernia

Nemá smysl znovu opakovat obsah příběhů těchto nesmrtelných uměleckých děl, stačí říci, že diváci, kteří přijdou na tato představení, se na krátkou dobu ponoří do světa romantiky a krásy, ale také získají spoustu dojmů poté, co proniknou do feérií lásky a smrti, věrnosti a zrady, smíchu a slz, strachu i odvahy, do všeho toho, co souvisí se světovou kulturou, se světovým dědictvím a s mistrovskými uměleckými díly z celého světa.
Vynikající herecký soubor, ztělesňující vše to, čemu se říká ruská škola klasického baletu – tedy přísně klasickou eleganci, svěží dech jednadvacátého století, dokonalou techniku provedení a neomezenou šíři ruské duše v kombinaci s vpravdě královskou nádherou kostýmů a dekorací.
Sankt Petěrburg – je kolébkou ruského baletu, město, které uchvátí každého mistra a jeho práci obohatí nenapodobitelným ruským duchem. Festival – toto slovo v překladu z latiny znamená sváteční, kterým také chce být každé vystoupení souboru. Vysvětlovat význam slova balet by asi bylo zbytečné. Soubor s velkým úspěchem hostovalo v USA, v Itálii, v Německu, ve Francii, v Holandsku, v Belgii, ve Finsku, v Portugalsku, v Číně, v Brazílii, v Mexiku a v dalších zemích.

6 Akce na St Petersburg Festival Ballet 6 Akcí

Akce v Česká republika (6)