Přeskočit na hlavní nabídku
STIHL Timbersports® World Championship 2019

Ostatní - sport

Vstupenky - STIHL Timbersports® World Championship 2019

0 akce/akcí

Je nám líto, ale nebyly nalezeny žádné akce.

STIHL Timbersports® World Championship 2019 - více informací

Nejlepší sportovní dřevorubci světa se utkají v Průmyslovém paláci na pražském Výstavišti o titul mistra světa.

Nenechte si ujít galapředstavení toho nejlepšího, co je v tomto extrémním sportovním odvětví k vidění, a přijďte podpořit český národní tým v boji o světové tituly!

TÝMOVÁ SOUTĚŽ

Nejprve se v pátek 1.11.2019 utká více než 100 závodníků z 21 zemí ve štafetovém závodě čtyřčlenných národních týmů. Uvidíte napínavé souboje týmů v K.O. systému, kdy rychlejší vždy postupuje do dalšího kola. Český tým patří tradičně k nejlepším v Evropě, což potvrdil také na loňském mistrovství světa evropským rekordem a titulem pro nejlepší Evropany. Letos je v domácím prostředí cílem světová medaile.

Českou republiku bude reprezentovat národní tým ve složení Martin Roušal, Martin komárek, Jan Holub, Martin Kalina, Leoš Klíma, Matyáš Klíma.SOUTĚŽ JEDNOTLIVCŮ

V sobotu 2.11.2019 přijde na řadu 12 nejlepších sportovních dřevorubců světa, kteří se utkají v šesti disciplínách, které prověří jejich fyzické schopnosti a techniku v práci se sekerou, motorovými pilami a dvoumetrovou ocelovou pilou. Boduje se rychlost a úspěšnost zdolání dřevěných kmenů, přičemž po třech kolech vypadávají čtyři závodníci s nejnižším počtem bodů, po dalších dvou kolech se závodní pole zúží na šest nejlepších borců, kteří se na závěr utkají v královské disciplině Hot Saw. Jejím cílem je uříznout v co nejkratším čase tři 15cm kotouče speciálně upravenou motorovou pilou s výkonem až 80 koňských sil. Řetěz těchto pil se pohybuje rychlostí zhruba 250 km/h a jejich váha je skoro 30 kg. Sledování této disciplíny je vskutku extrémní zážitek blížící se pozorování startu formule 1.

Závodník s nejvyšším počtem bodů po těchto šesti disciplínách se stane světovým šampionem.

V loňském roce přivezl Čech Martin Komárek ze světového šampionátu bronzovou medaili a na jeho úspěch se pokusí před domácím publikem navázat letošní mistr republiky Martin Roušal.

Neváhejte a přijďte podpořit naše borce v bojích o světové tituly. Český národní tým vás bude potřebovat!DISCIPLÍNY STIHL TIMBERSPORTS® MISTROVSTVÍ SVĚTA 2019

STOCK SAW

Všichni závodníci používají stejnou sériovou motorovou pilu STIHL MS C-M. Jakmile zazní signál „go“ závodníci uchopí pilu a začnou řezat dva kotouče o průměru 40 cm. První kotouč se řeže směrem dolů, druhý směrem nahoru a musí být odříznuty z kmene ve vyznačené výseči o šířce 10 cm. Zaříznutí do označené výseče nebo nekompletní doříznutí jednoho z kotoučů znamená diskvalifikaci.

UNDERHAND CHOP

Underhand Chop připomíná časy, kdy dřevorubci museli přesekávat spadlé stromy na menší, lépe ovladatelné části. Závodníci stojí na ležícím kmeni o průměru 32 cm a v půli jej přesekávají z jedné a potom druhé strany. Přeseknutí kmene pouze z jedné strany znamená diskvalifikaci.

SINGLE BUCK

Závodníci musí uříznout kompletní kotouč s horizontálně upevněného kmene o průměru 46 cm za pomocí jednomužné ocelové pily o délce skoro 2 metry. V této disciplíně rozhoduje především rytmus a dynamika závodníka. Pila může být sprejována olejem a pomocník může umístit klínek, aby nedošlo ke svírání pily a řez byl co nejrychlejší.

STANDING BLOCKCHOP

Disciplína Standing Chop simuluje kácení stromů. Dřevěný kmen o průměru 30cm je umístěn do ocelových podstavců a musí být co nejrychleji přesekán z obou stran. Přesné seky, agresivní a silný nápřah jsou klíčem k úspěchu v této disciplíně.

SPRINGBOARD*

V této disciplíně musí závodník nejprve postupně vysekat do stojícího kmenu kapsy, do kterých umístí dvě dopomocná prkna (springboardy), na která se postupně postaví a ve výšce okolo 3 metrů přeseká dřevěný blok o průměru 27 cm. Tato adrenalinová disciplína má své kořeny v Severní Americe, kde dřevorubci nemohli přepůlit mohutné stromové kořeny a proto jej přesekávali ve výšce. Springboard vyžaduje perfektní techniku, zkušenosti, sílu a rovnováhu.

HOT SAW*

Cílem této disciplíny je odříznutí tří kompletních kotoučů v 15 cm široké výseči z ležícího kmene o průměru 46 cm v co nejkratším čase za pomoci speciálních hot saw pil. To jsou extrémně silné, speciálně upravené motorové pily. Největší výzvou je udržet brutální výkon 60 až 80 koňských sil. Řetěz těchto pil se pohybuje rychlostí zhruba 250 km/h a jejich váha je skoro 30 kg, což vyžaduje maximální výkon a soustředění od závodníků.

*nejsou součástí týmové soutěže