1. Hlavní stránka
  2. Hudba
  3. Vážná hudba
  4. Tajuplné světy Roberta Schumanna
Tajuplné světy Roberta Schumanna

Vážná hudba

Vstupenky - Tajuplné světy Roberta Schumanna

Nebyly nalezeny žádné akce

Je nám líto, ale nebyly nalezeny žádné akce.

Tajuplné světy Roberta Schumanna - více informací

Klavírní virtuóz Pavel Voráček přichází do pražských i mimo pražských koncertních síní. Sérii koncertů zahájí v barokním sále Emauzského kláštera.

Program:
L. Janáček - V mlhách
L. van Beethoven - Sonáta c moll op. 111
- přestávka -
R. Schumann - Phantasiestücke op. 12


Po absolutoriu Gymnázia Jana Nerudy s hudebním zaměřením v Praze pokračoval ve studiu v oboru klavír na pražské HAMU. Díky stipendiu měl možnost rozšířit si své zkušenosti v sólové i komorní hře na Birmingham Conservatoire ve Velké Británii. Absolvoval mistrovské kurzy u britských velikánů svého oboru jako Petr Dohonoe a Andrew Ball.
Již během studií získal nespočet ocenění. Jedním z nich byla cena za interpretaci děl Roberta Schumanna a Klementa Slavického.
Jako sólista a komorní hráč vystoupil na celé řadě prestižních festivalů v České republice, Německu, Číně, Itálii, Slovinsku, Maďarsku, Dubaji, Sýrii, Švýcarsku a ve Velké Británii. Doprovodil doposud celou řadu hvězd z české operní scény jako Michaelu Zajmi, Janu a Václava Siberovy.
V repertoáru Pavla Voráčka jsou zastoupena díla od baroka až po současnost. Kromě děl velkých mistrů se věnuje i interpretaci a premiérování skladeb svých současníků. Je organizátorem každoročních koncertů k výročí narození Bohuslava Martinů, během nichž provedl velkou část komorních děl tohoto autora.
Pavel Voráček je nejen špičkovým sólistou, komorním hráčem, ale i pedagogem a kreativním člověkem, který se nebojí přicházet s novými projekty. O jeho odhodlání svědčí zdánlivě nevinný cíl - nastudovat všech 32 klavírních sonát Ludwika van Beethovena. Na svém kontě jich má Pavel Voráček nastudovaných již 20.