Přeskočit na hlavní nabídku
TMBK / OPRÁSKI SČESKÍ HISTORJE / MARTYHO FRKY a další

Vstupenky - TMBK / OPRÁSKI SČESKÍ HISTORJE / MARTYHO FRKY a další

20 akce/akcí

Vybrat datum

Česká republika

Počet akcí: 20
Počet zobrazených akcí: 20 z 20

TMBK / OPRÁSKI SČESKÍ HISTORJE / MARTYHO FRKY a další - více informací

TMBK / OPRÁSKI SČESKÍ HISTORJE / MARTYHO FRKY
Branky, body, kokoti / Kapitán Říp / 1000 věcí, co mě serou


1. 7. – 31. 8. 2020 KC SEMILASSO / DENNĚ 13:00 – 20:00 HODIN

Jedni z nejpopulárnějších autorů dnešní internetové / facebookové scény vystaví svou tvorbu také ve fyzické podobě v prostorách Kulturního domu Semilasso v Brně. Zde bude přes celé prázdniny k vidění přes 200 plakátů shrnujících výběr toho nejzásadnějšího z tvorby tří autorů „internetové satiry“ Tomáše Břínka alias TMBK, Martina Pohla, autora Martyho Frků, Jaze – autora komiksů Opráski sčeskí historje. Formou sestřihů své videotvorby a také vystavením zásadních textů jako čtvrtý přispěl Petr Cífka, videoproducent, tvůrce satirických formátů Kapitán Říp a Branky Body Kokoti a spoluautor blogu 1000 věcí, co mě serou (nebudou chybět ani hejty jeho kolegů).

TOMÁŠ BŘÍNEK, alias TMBK
Tomáš Břínek, hudebník a designér, je považován za jednoho z nejvlivnějších lidí českého facebooku. Nebere moc věcí vážně a dělá si srandu z mnohého a mnohých. Proslavil se především kolážemi parodujícími současné dění a diskutovaná témata. Svými ilustracemi se podílel na knize Továrna na debilno (autor textu: Dominik Landsman). V roce 2019 získal cenu Křišťálová Lupa - Cena českého Internetu (ocenění nejoblíbenějších a nejzajímavějších projektů a služeb českého Internetu)

MARTIN POHL alias ŘEZNÍK
Rapper, režisér, herní vývojář, inženýr ekonomie a v neposlední řadě kreslíř a autor Martyho Frků. Prapůvodní inspirací pro jeho tvorbu je, díky svému černohumornému pojetí světa, časopis Sorry. Mimo vytváření Martyho Frků se Martin alias ¨Řezník¨ věnuje i horrorcorovému rapu, kterým se proslavil zejména díky kontroverzním tématům. Je autorem filmu Párty Hard. V roce 2012 vyšla poprvé jeho sbírka vtipů v knižní podobě.

JAZ
Autor známých komiksů Opráski sčeskí historje, které jsou postaveny na reálném historickém základu.Svoji totožnost se mu daří zatím velice uspěšně skrývat. Na veřejnosti ho nejčastěji můžeme potkávat v masce Zmikunda Lucembruskýho, na kterého se nejen tímto snaží co nejvíce poukázat s ideou zlepšení jeho pověsti. Opráski sčeskí historje se na internetu poprvé objevily v roce 2012, od té doby se tento komiks těší již mnoha knižním podobám.

PETR CÍFKA alias CIVAL alias CURVEKILLER
Videoproducent, mediální manažer, bloger a filmový a lifestyleový novinář. Vydavatel filmového magazínu MovieZone.cz, známější je ovšem díky spoluautorství blogů 1000 věcí, co mě serou a Poslední důvod, proč se nezabít, jež se dočkaly knižní i divadelní podoby. Velké proslulosti se těší i jím iniciovaný satirický pořad Branky, body, kokoti, produkuje i formáty Rudej Fanda a Karlos Show. Aktuálně uvedl svérázný seriál Kapitán Říp. Momentálně působí v Czech News Center jako šéf videoobsahu.