Přeskočit na hlavní nabídku
UNIF Mistrovství světa v nohejbalu 2021

Ostatní - sport

Vstupenky - UNIF Mistrovství světa v nohejbalu 2021

4 akce/akcí

Česká republika

Počet akcí: 4

UNIF Mistrovství světa v nohejbalu 2021 - více informací

Český nohejbalový svaz je zakládajícím členem Mezinárodní nohejbalové unie UNIF, která řídí mezinárodní soutěže našeho sportu od roku 2010. Organizace má celkem 21 členských zemí, dalších 17 zemí má status kandidátských nebo spolupracujících zemí.

Světový šampionát v nohejbalu se do České republiky vrátí po čtyřleté přestávce. V roce 2016 hostilo mistrovství světa Brno, v Praze se představí nohejbalový šampionát, na kterém Češi patří k absolutní špičce, zcela poprvé.

„Nohejbal je chloubou naší země, hrají ho profesionálové i amatéři, široká veřejnost. Navíc je pro diváky velmi atraktivní ho naživo sledovat. Víme, že v České republice je nejvíc fanoušků nohejbalu vůbec, a tak nás velice těší, že jsme našli ideální místo v Praze, které z akce vytvoří maximální zážitek. Povědomí o nohejbalu se tak posune znovu o stupínek výše,“ říká prezident Českého nohejbalového svazu a zároveň Mezinárodní nohejbalové unie Kamil Kleník.

Čeští hráči mají jasný cíl. Jako úřadující mistři světa se pokusí obhájit zlaté medaile ve všech kategoriích z posledního mistrovství v rumunské Kluži v roce 2018. Navázat na veleúspěšné mistrovství však bude náročné. To potvrzuje i nejúspěšnější hráč šampionátu Ondřej Vít. „Obhajovat titul mistrů světa už poněkolikáté bude zase o něco těžší a samozřejmě je to ohromně zavazující. Ale ať se to týká kohokoliv z nás ze širšího reprezentačního kádru, vím, že se na to kluci ohromně těší.“

Přehled členských států UNIF

Evropa: Česká republika, Dánsko, Francie, Irsko, Itálie, Maďarsko, Polsko, Rakousko, Rumunsko, Slovensko, Španělsko, Švýcarsko, Ukrajina

Amerika: Kolumbie, Kostarika, USA

Asie: Indie, Irák, Jižní Korea

Afrika: Benin, Kamerun, Mali