Přeskočit na hlavní nabídku

Muzea / Výstavy

výstava iMucha

Akce

1 akce/akcí

Česká republika

Počet akcí: 1

Galerie

Více

Výstava iMucha nabízí unikátní zážitek z celosvětově nejkomplexnější sbírky díla legendy české secese, Alfonse Muchy.

Sbírka, kterou v minulosti zkompletoval Ivan Lendl, se při svém prvním vystavení v roce 2013 v Obecním domě stala nejnavštěvovanější výstavou výtvarného umění v historii ČR. Od té doby doznala výrazných proměn. Přibylo několik desítek nových originálních atrefaktů a především se ve světové premiéře představuje ve své částečně zdigitalizované podobě. Díky nejmodernějším technologiím se návštěvníci rázem ocitají v prostředí jedinečné zdobné secese.

Alfons Mucha byl světoznámým českým malířem, grafikem a návrhářem, který se proslavil zejména užitým uměním (plakáty, etikety, knihy, šperky, nábytek). Byl rovněž stěžejním představitelem dekorativního secesního stylu, jenž určoval „vzhled“ tehdejší doby. Jeho jméno a působení jsou spojeny především s Paříží, kde dlouhé roky žil. Pojmy „le style Mucha“ nebo také „art nouveau“ či „nejznámější secese“ označují poslední z univerzálních stylů. Na přelomu 19. a 20. století ovládl vše – od architektury přes nábytek až po módu a nálepky na sušenkách. Tento malířský rukopis je spojen právě se jménem Alfonse Muchy, muže, díky němuž je secese stále živá. Byl jejím nejvýznamnějším představitelem, v Americe jej vítali a ctili jako největšího dekorativního umělce světa. Jeho vstupenkou na výsluní přitom nebyla vznešená salonní plátna, ale obrazy ulice – plakáty. Cesta Alfonse Muchy k postavení obdivovaného umělce nebyla krátká. Vedla z rodných Ivančic přes Brno, Vídeň, Mnichov a Paříž.

Novinky

Výstava iMucha poutá obrovskou pozornost

Výstava iMucha poutá obrovskou pozornost

Úchvatná, obdivuhodná, dokonalá, úžasná, excelentní, impozantní, jedinečná, nádherná výstava. Takové

Nejčastější dotazy

Otevřeno je denně od 10:00 do 19:00 hodin.

V souvislosti s vládními opatřeními vyhlášenými na základě vývoje epidemiologické situace je i výstava iMUCHA od pondělí 12. října po dobu dvou týdnu uzavřena. Děkujeme za pochopení a budeme se na návštěvníky těšit po zklidnění situace.

290 Kč Plné 190 Kč Snížené
(děti 3–15 let, studenti do 26 let po předložení ISIC, ITIC, senioři nad 65 let, držitelé průkazu ZTP)

750 Kč Rodinné
(1 – 2 dospělí s 1 – 3 dětmi do 15 let)

Děti do 3 let, držitelé členských legitimací Asociace muzeí a galerií České republiky, ICOM, ICOMOS a doprovod ZTP/P mají vstup zcela zdarma.

Zakoupené vstupenky na výstavu iMucha jsou v platnosti po celou dobu konání výstavy a je možné využít je v jakýkoliv den bez nutnosti rezervace.

Cena běžné vstupenky na výstavu je 130 Kč za studenta (školní skupiny nad 10 žáků).  Pedagogický doprovod každé skupiny  má vstup zdarma (učitel na každých 10 dětí)