1. Hlavní stránka
  2. Hudba
  3. Rock / Pop
  4. Vzpomínkový koncert k nedožitým 70. narozeninám Karla Zicha
Vzpomínkový koncert k nedožitým 70. narozeninám Karla Zicha

Rock / Pop

Vstupenky - Vzpomínkový koncert k nedožitým 70. narozeninám Karla Zicha

0 Nadcházející akce

Je nám líto, ale nebyly nalezeny žádné akce.

Vzpomínkový koncert k nedožitým 70. narozeninám Karla Zicha - více informací

Vzpomínkový koncert k nedožitým 70. narozeninám Karla Zicha plný jeho nejznámějších a nejslavnějších písní v podání jeho muzikantských kolegů a přátel.

Účinkují :
SPIRITUÁL KVINTET, MIRO ŽBIRKA, LENKA FILIPOVÁ, PETR VONDRÁČEK, KAREL KAHOVEC, ALLAN MIKUŠEK, TOMÁŠ LINKA, JINDRA MALÍK, JIŘÍ VONDRÁČEK, PETR KOCMAN, SKUPINA FLOP, LOKOMOTIVA, SLAPDASH a další….. Večerem provází : ALEŠ HÁMA


V prodeji od 26.11.2018 ve 12 hod. Vstupenky na tuto akci zakoupíte online nebo v těchto PRODEJNÍCH MÍSTECH

10.6.2019 by oslavil 70. narozeniny náš přední a širokou veřejností oblíbený zpěvák, skladatel a kytarista Karel Zich, který se nesmazatelně zapsal do zlatého fondu české i slovenské pop-music.
Jeho stylová vkusná interpretace s charakteristickým krásným zabarvením hlasu spolu s velkou hudební inteligencí byla zárukou kvalitního umění středního proudu. Ve své době byl velmi vyhledávaným zpěvákem. Jeho stylový rozptyl byl obdivuhodný. V reportoáru měl jak rock’n’roll, folk, spirituály pop i country. Je autorem mnoha známých písní, ale i filmové hudby. Prodal přes milion desek (jen u alba „Paráda“ to bylo přes čtvrt milionu) a za svou kariéru měl za sebou tisíce koncertů u nás, ale i ve většině zemí Evropy. Vystupoval v USA, Kanadě, Chile, Brazílii, Austrálii, na Islandu. K největším jeho hitům patřila a patří jistě píseň Paráda, Máš chuť majoránky, Alenka v říši divů, Dům č. 5, Není všechno paráda, Mosty, Za to může rock’n’roll, Sám se svou kytarou, Měla na očích brýle, Doney Gal, Ghetto, Kola pop-music se točí dál, Jeden tón, Bowery Street, Já ti zpívám atd.
Většina z těchto písní stále velmi často zní z českých rádií, které podle ohlasů posluchači vděčně vnímají. Vzhledem k tomu, že to bude i 15 let od jeho náhlého úmrtí (13.7.2004), rozhodli jsme se s našimi společnými přáteli k těmto kulatým výročím uspořádat již ve zmíněném datu 10.4.2019 v pražské pro naši populární hudbu, jistě magické Lucerně galakoncert. Na programu budou jeho nejznámější písně v podání jeho hudebních přátel a kolegů. Jsme rádi, že naše pozvání přijali Spirituál Kvintet, Miro Žbirka, Lenka Filipová, Karel Kahovec, Petr Vondráček se skupinou Lokomotiva, Tomáš Linka a Jindra Malík ze skupiny Fešáci, Jiří Vondráček, známý slovenský zpěvák Allan Mikušek, Petr Kocman, rozhlasový redaktor, moderátor a textař František Novotný a další. Celým večerem bude provázet herec a moderátor Aleš Háma.