1. Hlavní stránka
  2. Hudba
  3. Ostatní žánry / Různé žánry
  4. X MAS Gala 2018
X MAS Gala 2018

Ostatní žánry / Různé žánry

Vstupenky - X MAS Gala 2018

Nebyly nalezeny žádné akce

Je nám líto, ale nebyly nalezeny žádné akce.

X MAS Gala 2018 - více informací

VÁNOČNÍ GALA KONCERT, NA KTERÉM ZAZNÍ NEJSLAVNĚJŠÍ VÁNOČNÍ MELODIE A KOLEDY V INTERPRETACI ŠTEFANA MARGITY, KATEŘINY KNĚŽÍKOVÉ, JIŘÍHO BRÜCKLERA, FILHARMONIE HRADEC KRÁLOVÉ, DĚTSKÉHO SBORU JITRO POD TAKTOVKOU ROBERTA JINDRY.

Projekt X MAS Gala je pokračováním úspěšné série pražských předvánočních operních galakoncertů, které společnost BVA International realizovala v uplynulých deseti letech. K přípravě projektu X MAS GALA se vedle úspěšného CD Štefana Margity XMAS, za kterou obdržel zlatou desku, staly inspirací také tradiční vídeňské vánoční koncerty pod názvem „Christmas in Vienna“, které se svým věhlasem staly díky CD a TV záznamům již tradiční součástí vánoční atmosféry. Význam vídeňského projektu vystihl například José Cura, když řekl: „Každý si chce alespoň jednou v životě zazpívat na Christmas in Vienna.“

Tuto inspiraci a tradici se pokusíme uskutečnit také v předvánoční Praze, v jednom z nejkrásnějších pražských koncertních sálů. Pozvání k účinkování na koncertě letos přijal světoznámý tenorista Štefan Margita, který si k účinkování přizval další dva hosty: sopranistku Kateřinu Kněžíkovou a barytonistu Jiřího Brücklera. Štefan Margita o dramaturgii koncertu říká: „Když se zaposloucháte do nejkrásnějších vánočních písní a koled, zjistíte, že jsou spjaty s příběhy plnými lásky a naděje, které potřebujeme nejen o Vánocích. Moc bych si přál, aby posluchače okouzlilo nápadité aranžmá nejslavnějších vánočních písní všech dob.”

PROGRAM:
Louskáček předehra
Všechno spí ("Guten Abend, gute Nacht"), 49 č. 4
Panis angelicus, op. 12
Oh Holy Night
Joy to the World (Händel)
Hark! The herald Angels sing
El Nacimiento (Vidala catamarqueňa)
Little Drummer Boy
Jeden Bůh
When A Child Is Born
Louskáček Suite II. March
Jaká to nádhera
Štědrej večer nastal
Gesù Bambino
Adeste fideles pastores
Laudate Dominum, KV 339
Ave Maria, op. 52, č. 6, D 839