DRFG Arena

Křídlovická 34 60300 Brno Česká republika

DRFG Arena

DRFG Arena

DRFG Arena, také známá pod názvem Hala Rondo a HC Kometa Brno, je největší víceúčelovou arenou v Brně. Stavba začala v roce 1972 a dokončena byla v roce 1982. V areně se konají koncerty, školící semináře, nejrůznější sportovní soutěže, vystoupení tanečních a baletních souborů atd.
Kapacita haly pro hokejové zápasy je 7700 diváků.

Aréna má výborné geografické umístění. Nachází se ve čtvrti Staré Brno, tedy nedaleko vlakového i autobusového nádraží města Brna a 15 minut chůze od samotného centra města.

Parkování
Parkování v okolí haly je u velkých akcí složité. Doporučeno je odstavit automobil na některém z blízkých parkovišť a k hale se dopravit pomocí MHD. Využít můžete např. parkoviště P+R u Ústředního hřbitova (177 míst) a parkoviště u brněnského výstaviště (850 míst).

Doprava
DRFG Arena se nachází ve středu města a proto doporučujeme využít k přepravě MHD (nebo chůzi). Vzdálenost z autobusového i vlakového nádraží i z Mendlova náměstí je vždy cca 1 km a 3 minuty jízdy MHD.
K areně se dostanete autobusy č. 44 a 84. Pro výstup použijte stanici Křídlovická. Možná je i doprava tramvají.
Jízdní řády brněnských autobusů a tramvají naleznete na stránkách dopravního podniku www.dpmb.cz

Historie akcí
V hale od jejího vzniku proběhlo mnoho sportovních a kulturních akcí. Ze sportovních akcí jmenujme např. Mistrovství světa v kuželkách v roce 1982, Fed Cup 1998: čtvrtfinále Česko - Švýcarsko
Santa Claus Cup 2007, Arenacross Rondo Brno, zápas mezi Jágr team – VSK Technika Brno v r.2008,
Fed Cup 2009 : semifinále Česko - USA či Hokejová exhibice – Morava vs Čechy v r. 2011.

Na jevišti v DRFG Areně např. vystoupili tyto kapely a interpreti: Alice Cooper, Elán, Judas Priest, Uriah Heep, Lord Of The Dance, Kryštof, Karel Gott, Tom Jones, Jean Michael Jarre, Daniel Landa, Alexandrovci, Gipsy Kings, David Copperfield, Team.Pro výraz 'DRFG Arena' nebyly nalezeny žádné výsledky.

Zkuste upřesnit své vyhledávání nebo procházet akce podle níže uvedených kategorií.

Procházet podle kategorie