Přeskočit na hlavní nabídku
Forum Karlín

Forum Karlín - vstupenky

Pernerova 53, 18600 Praha 8, Česká republika

Vyhledat trasu(Otevře se v nové záložce)

3 akce/akcí

Vybrat datum

Informace o místě konání

Forum Karlín


Forum Karlín patří k nejmodernějším pražským multifunkčním sálům. Koncertní sál, který vyniká výbornou akustikou se achází se v srdci Karlína nedaleko centra města. Součástí komplexu je víceúčelová hala s kapacitou 3 000 míst poskytující flexibilní zázemí pro různé druhy kulturních, společenských a vzdělávacích akcí.

Stavba projektu na kterém se podílel španělský architekt Ricardo Bofill, byla zahájena v roce 2011. Jeho součástí jsou dvě budovy – citlivě zrekonstruovaná industriální budova bývalé prvorepublikové fabriky, ve které od roku 2013 sídlí vydavatelství Economia, a právě moderní budova s unikátním multifunkčním sálem. Ta byla poprvé otevřena v červnu 2014.
Forum Karlín se sestává ze tří pater. Horní dvě podlaží tvoří vždy foyer a galerie, spodní patro zahrnuje foyer a hlavní sál. Kapacita sálu k stání je až 3 000 osob a k divadelnímu sezení je možné do haly usadit až 2000 hostů. Prostor je možné využít i pro pořádání plesů či konferencí a nabízí i velký počet šaten v zázemí. Sál je vybaven bezbariérovými přístupy ve všech svých patrech.

Parkování
Forum Karlín nedisponuje parkovištěm pro návštěvníky. Návštěvníkům doporučujeme využít MHD, jehož zastávky jsou nedaleko.
Placené parkování je možné v v ulici Thámova, 300 m od Fóra Karlín. Bližší informace a možnost rezervace najdete zde:
Karlín Parking, Thamova. Další možností je 500 metrů vzdálené parkoviště v ulici Křižíkova. Podrobnější informace a možnost rezervace těchto parkovacích míst naleznete zde: Karlín Parking, Křižíkova

Doprava
V blízkosti Fora Karlín jsou umístěny dvě stanice metra. Křižíkova, ta je na trasa B, přibližně 3 minuty chůze od Fora a stanice Florenc na trase C. Stanice Florenc je od Fora vzdálená 15 minut chůze.
Nedaleko jsou i tramvajové zastávky Křižíkova a Urxova. V případě, že cestujete tramvají směrem z centra města, vystupte na zastávce Křižíkova a jděte ulicí Thámova směrem k vrchu Vítkov. Následně odbočte doleva do ulice Pernerova, která vás dovede k Foru.
Pokud cestujete tramvají do centra města, vystupte na zastávce Urxova a pokračujte ve směru jízdy tramvaje na světelnou křižovatku ulic Sokolovská a Šaldova. Pokračujte ulicí Šaldova (z ulice Sokolovská doleva) až k vrchu Vítkov, kde se Šaldova kříží s ulicí Pernerova. Zde odbočte doprava a pokračujte k Foru Karlín.
Nejbližší autobusovou zastávkou je Tachovské náměstí. Naleznete jí na nedalekém Žižkově, ze kterého se k Foru dostanete tunelem pro pěší pod vrchem Vítkov.

Historie akcí
Forum Karlín se poprvé otevřelo hudebním fanouškům 11. června r. 2014 v rámci hudebního koncertu americké skupiny Nine Inch Nails. Následovala celá řada koncertů kapel a interpretů velkých jmen jako např. Queens of the Stone Age, Lara Fabian, Pet Shop Boys, Ed Sheeran, ZAZ, Apocalyptica. Z českých umělců zde vystoupila např. Ewa Farna či Michal Pavlíček.

ZTP/P
Přístup do Fora Karlín je zcela bezbariérový. Mezi jednotlivými patry je možné využít výtah. V případě, že to kategorie vstupenek umožňují, doporučujeme zakoupit vstupenky na první galerii, která se nachází v úrovni ulice (prostřední patro). První galerie zajistí dobrý výhled a snadný přístup do haly a hlediště.