Přeskočit na hlavní nabídku

Lucerna – Velký sál - vstupenky

Štěpánská 61, 11000 Praha 1, Česká republika

Vyhledat trasu(Otevře se v nové záložce)

30 akce/akcí

Počet zobrazených akcí: 20 z 30

Informace o místě konání

Lucerna – Velký sál

Lucerna - Velký sál

Velký sál pražské Lucerny je centrálním prostorem Paláce Lucerna, který se nachází na rohu Václavského náměstí a Štěpánské ulice na Praze 1. Legendární Velký sál s kapacitou 4000 sedadel, byl dokončen v roce 1920. Zabírá tři podzemní podlaží a je dlouhý 54 m a široký 25,5 m. Taneční parket pro plesy má plochu 42 x 16 m.
Protože je sál součástí pasáže Lucerna je přístupný z několika ulic. Nejlépe přístupný je ze Štěpánské ulice č.p. 61, ale dostat se k němu můžete i pasáží z Vodičkovy ulice či z Václavského náměstí.


Parkování
V centru města jsou rezidenční parkovací zóny a bez příslušného povolení nelze tato místa využít. Pro parkování doporučujeme využít návštěvnickou "oranžovu" zónu s parkovacími automaty. Tyto zóny se v okolí Paláce Lucerna nachází na těchto místech: Václavském nám. nebo v ulicích Jindřišská, Palackého a Vodičkova. Parkování v návštěvnické zóně je denně v době od 18:00 do 08:00 hod. zdarma. Dále je možné využít veřejné placené parkoviště ve Wilsonově nebo Washingtonově ul. Veškeré informace k parkování v centru hledejte na: www.praha1.cz


Doprava
Nejbližší stanicí metra je Můstek (přestupní stanice tras A a B) s východem na Václavské náměstí. Další blízkou metro stanicí je Muzeum, které se nachází na trase C a má taktéž východ na Václavské náměstí.
Pokud cestujete tramvají, pak je nejbližší zastávkou Václavské náměstí ve Vodičkově ulici. Z této zastávky je možné cestovat i noční tramvají.
Zastávka nočních autobusů se nachází nedaleko stanice metra Muzeum a nese stejné jméno.


Otevírací doba pokladny
Otevřeno k je pouze v den konání akce a to od 17.00 do 20.30 h (nebo dle přání pořadatele).
Další pokladna sítě Ticketpro, kde je možné zakoupit vstupenky do Lucerny je nedaleké pasáži Rokoko, která je vzdálená asi 50 metrů.
Tato pokladna má otevírací dobu denně od 9.00 – 14.00 h a od 14.30 – 20.00 h
Vstupenky na akce, které se konají v Lucerně, zakoupíte i v celé síti Ticketpro nebo v jiném předprodeji. Informace získáte v programu akcí.


Historie akcí
V Lucerně od jejího otevření vystupovalo na tisíce účinkujících. Mezi historické akce určitě patří koncerty těchto hvězd: členové Newyorské filharmonie s dirigentem Arturem Toscaninim, violoncelista Pablo Casals, houslisté Jan Kubelík, Jaroslav Kocián, Josef Suk, Yehudi Menuhin, operní pěvci Fedor Šaljapin, Ema Destinnová a Otakar Mařák, fancouzský šansoniér Maurice Chevalier, americká černošská tanečnice Josephina Bakerová a další.
V poválečných letech v Lucerně vystoupila např. jazzová zpěvačka Ella Fitzgeraldová, zpěvák a trumpetista Louis Armstrong, zpěvák Ray Charles, hráli zde orchestry Duke Ellingtona a Benny Goodmana.