Přeskočit na hlavní nabídku

Tipsport Arena - vstupenky

Za Elektrárnou 1, 17000 Praha 7, Česká republika

Vyhledat trasu(Otevře se v nové záložce)

5 akce/akcí

Vybrat datum

Informace o místě konání

Tipsport Arena

Tipsport Arena dříve též Tesla Arena, je multifunkční hala s kapacitou pro více jak deset tisíc diváků. Byla postavena v letech 1953–1962. Hala slouží sezoně jako hokejový stadion, ale i jako hala pro basketbal, házenou, floorbal atp. V hale se též konají koncerty a prezentace.

Parkování
Okolí holešovické arény patří do zóny placeného parkování. Přímo u haly jsou řidičům k dispozici hlídaná parkoviště. Automobil je také možné parkovat napravo od Tipsport Areny v garážích hotelu Expo nebo v blízkosti Goja Music Hall za Tipsport Arenou.
Další možností je také nechat auto na P+R parkovišti u stanice metra Nádraží Holešovice.

Doprava
Nejbližší zastávkou metra je stanice Nádraží Holešovice. Možné je i spojení tramvají, 50 metrů od Tipsport areny je tramvajová zastávka Výstaviště.
Jízdní řády pražského hromadné dopravy naleznete na stránce Dopravních podniků Praha www.dpp.cz nebo na jizdnirady.idnes.cz

Historie sportovních akcí
Hala v letech 1972, 1978, 1985 a 1992 hostila mistrovství světa v ledním hokeji a v roce 1980 finále Davisova poháru. Mistrovství světa ve volejbale mužů se v hale konalo v r. 1966. MS v házené mužů v roce 1964 a v r. 1990.

Historie kulturních akcí
V Tipsport Areně (v historii nesoucí názvy též Tesla Arena, T-Mobile Arena či Pegas Arena) se konal velký počet hudebních koncertů, ledních show a festivalů. Disney on Ice, 30 Seconds to Mars, Chainsmokers, Portishead, Pearl Jam, The Australian Pink Floyd Show či Ed Sheeran jsou jen malou ukázkou uskutečněných koncertů v těchto prostorech.