Přeskočit na hlavní nabídku
Lake Malawi

Rock / Pop

Vstupenky - Lake Malawi

3 akce/akcí

Česká republika

Počet akcí: 3

Lake Malawi - více informací

ZRUŠENÁ AKCE - LAKE MALAWI

Chystaný koncert kapely Lake Malawi „Stuck in the 80's“ v O2 universu se bohužel ruší

Lake Malawi, tříčlenná indie-popová kapela, kterou založil zpěvák Albert Černý, se po dobytí evropských pódií chystala v listopadu v Praze ukázat na svém dosud největším sólovém koncertu. Show v duchu osmdesátek se měla uskutečnit 6. 11. 2020 v O2 universu, ale vzhledem k drastickému narušení příprav vlivem pandemie je kapela nucena koncert zrušit.

Kapela začínala v průběhu března tohoto roku plánovat a připravovat veškerý obsah své show, od hostů a společných skladeb, přes práci na doprovodném EP až po vizuální obsah a dramaturgický koncept. Bohužel všechny přípravy zcela zastavila nastupující pandemie a kapela se po dohodě s pořadatelem rozhodla koncert zrušit, protože by nebylo možné ho uskutečnit v podobě, jakou si Lake Malawi vysnili: „Koncert “Stuck in the 80s” v O2 universu měl být pro nás s kapelou přelomový. Chtěli jsme udělat super osmdesátkovou show, na kterou byste vzpomínali dlouho a rádi. Měli jsme domluveno několik výjimečných hostů a v tuto chvíli jsme měli být uprostřed kampaně, příprav scény, playlistu atd., ale bohužel přišla korona...“ vysvětluje frontman kapely Albert Černý a dodává: „V březnu se všechno zastavilo a i když už se věci pomalu vrací do normálu, přesto nikdo neví s naprostou jistotou, jak vše v nejbližších měsících bude. Proto jsme se po dlouhém a složitém přemýšlení rozhodli spolu s pořadatelem koncert zrušit. Chtěli jsme vám dát 100% koncertní zážitek, ale ten v současné situaci prostě nedáme dohromady... “

V tuto chvíli kapela neplánuje koncert přesunout na později, ale bude se soustředit na vydávání dalších skladeb a menší koncerty, minimálně do doby, než se vše zcela uklidní a bude jisté, že lze v klidu a s plnou zodpovědností plánovat další velký projekt.

__________________________________________________

Lake Malawi, tříčlenná indie-popová kapela, kterou založil zpěvák Albert Černý, dobývá české a zahraniční kluby již od roku 2013. V letošním roce se však kapele ve složení Albert Černý (zpěv/kytara), Jeroným Šubrt (basa/klávesy) a Antonín Hrabal (bicí) podařil neskutečný úspěch. Se singlem „Friend of a Friend“ se umístili na 11. místě v celosvětově nejsledovanější hudební soutěži Eurovision Song Contest. Tento úspěch otevřel kapele nejen vícero dveří do zahraničí, ale také možnost konečně uskutečnit koncert na domácí půdě, který byl vždy jejich cílem a snem.

„Věříme, že v tomhle jsme nejsilnější. Hrát před několikatisícovým publikem a na velké stagi. Takový koncert byl vždy naším cílem. Ta energie je ve velké hale úplně jiná,“ shrnuje Albert Černý své zkušenosti nejen z Eurovize, ale i předskakování zahraničním interpretům The Kooks, MIKA nebo Thirty Seconds To Mars.

Kromě samotného koncertu chystá kapela na příští rok i vydání několika singlů. Právě teď vychází první z nich - „Stuck in the 80s“, který žánrově navazuje na hit „Friend of a Friend“ a definuje tak novou etapu kapely, nový zvuk a pozitivní energii. Britský deník Independent označil Lake Malawi jako „…barevný pop, který jako by vypadl z osmdesátek…“ a doplnil, že „[Lake Malawi] jsou nezkrotní a jejich synth-popový zvuk je nakažlivý.“ Světoznámý americký popový magazín Billboard pak označil jejich hit „Friend of a Friend“ jako skladbu, která vám neskutečně vleze pod kůži už na první poslech. Lake Malawi se tak po velké sérii vystoupení v zahraničí vrací na domácí půdu s dosud jejich největším koncertem a novými hity.