Přeskočit na hlavní nabídku
Michal David

Rock / Pop

Vstupenky - Michal David

0 akce/akcí

Je nám líto, ale nebyly nalezeny žádné akce.

Michal David - více informací

Michal David
Michal David vlastním jménem Vladimír Štancl, je úspěšný český zpěvák, skladatel a hudební podnikatel. Narodil se 14.7.1960 v Praze.
V roce 1976 založil během studia na pražské konzervatoři jazzovou formaci Čtyři a na Pražských jazzových dnech získal ve svých šestnácti letech ocenění Hudebník roku. V té době se seznámil s producentem Františkem Janečkem a začal hrát ve skupině Kroky.
První sólové album vydal v roce 1980. Na hudebním festivalu Intertalent zvítězil s písní Nenapovídej a stal se popovým idolem. Od té doby vydal 16 studiových alb. Jeho hudba také zní v několika českých filmech: Vítr v kapse, Láska z pasáže, Kamarád do deště, Discopříběh 1 a 2 a Decibely lásky, Hostel, Létající Čestmír, Mezi námi kluky, Kluk za dvě pětky.
Michal David napsal hudbu i k mnoha úspěšným muzikálům. V r. 2002 se v divadle Broadway uvádí jeho první muzikál Kleopatra , který zaznamenal více jak 1.200 repríz v Čechách a na Slovensku. Následovaly další velmi úspěšné muzikály Tři mušketýři, Angelika, Kat Mydlář, Děti ráje, Andílci za školou, Mata Hari a Muž se železnou maskou.
Michal David získal několik ocenění v anketě Zlatý slavík, Český slavík a Tý-Tý.