Přeskočit na hlavní nabídku

Forum Karlín - vstupenky

Pernerova 53, 18600 Praha 8, Česká republika

Vyhledat trasu(Otevře se v nové záložce)

16 akce/akcí

Vybrat datum

Počet zobrazených akcí: 16 z 16

Informace o místě konání

Forum Karlín

Forum Karlín

Forum Karlín patří k nejmodernějším pražským multifunkčním sálům. Koncertní sál, který vyniká výbornou akustikou se achází se v srdci Karlína nedaleko centra města. Součástí komplexu je víceúčelová hala s kapacitou 3 000 míst poskytující flexibilní zázemí pro různé druhy kulturních, společenských a vzdělávacích akcí.

Stavba projektu na kterém se podílel španělský architekt Ricardo Bofill, byla zahájena v roce 2011. Jeho součástí jsou dvě budovy – citlivě zrekonstruovaná industriální budova bývalé prvorepublikové fabriky, ve které od roku 2013 sídlí vydavatelství Economia, a právě moderní budova s unikátním multifunkčním sálem. Ta byla poprvé otevřena v červnu 2014.
Forum Karlín se sestává ze tří pater. Horní dvě podlaží tvoří vždy foyer a galerie, spodní patro zahrnuje foyer a hlavní sál. Kapacita sálu k stání je až 3 000 osob a k divadelnímu sezení je možné do haly usadit až 2000 hostů. Prostor je možné využít i pro pořádání plesů či konferencí a nabízí i velký počet šaten v zázemí. Sál je vybaven bezbariérovými přístupy ve všech svých patrech.

Parkování
Forum Karlín nedisponuje parkovištěm pro návštěvníky. Návštěvníkům doporučujeme využít MHD, jehož zastávky jsou nedaleko.
Placené parkování je možné v v ulici Thámova, 300 m od Fóra Karlín. Bližší informace a možnost rezervace najdete zde:
Karlín Parking, Thamova. Další možností je 500 metrů vzdálené parkoviště v ulici Křižíkova. Podrobnější informace a možnost rezervace těchto parkovacích míst naleznete zde: Karlín Parking, Křižíkova

Doprava
V blízkosti Fora Karlín jsou umístěny dvě stanice metra. Křižíkova, ta je na trasa B, přibližně 3 minuty chůze od Fora a stanice Florenc na trase C. Stanice Florenc je od Fora vzdálená 15 minut chůze.
Nedaleko jsou i tramvajové zastávky Křižíkova a Urxova. V případě, že cestujete tramvají směrem z centra města, vystupte na zastávce Křižíkova a jděte ulicí Thámova směrem k vrchu Vítkov. Následně odbočte doleva do ulice Pernerova, která vás dovede k Foru.
Pokud cestujete tramvají do centra města, vystupte na zastávce Urxova a pokračujte ve směru jízdy tramvaje na světelnou křižovatku ulic Sokolovská a Šaldova. Pokračujte ulicí Šaldova (z ulice Sokolovská doleva) až k vrchu Vítkov, kde se Šaldova kříží s ulicí Pernerova. Zde odbočte doprava a pokračujte k Foru Karlín.
Nejbližší autobusovou zastávkou je Tachovské náměstí. Naleznete jí na nedalekém Žižkově, ze kterého se k Foru dostanete tunelem pro pěší pod vrchem Vítkov.

Upozornění: Fórum Karlín se od října 2019 stává BEZHOTOVOSTNÍ! Jedinou výjimkou bude prodej upomínkových předmětů. To znamená, že jediné, co potřebujete, abyste si ve Fóru Karlín mohli cokoliv zakoupit, je kreditní nebo debetní karta, popřípadě Apple Pay a Google Pay.
Fórum Karlín se přidává k celosvětovému hnutí a bude více Ekologické, proto dochází k zavedení zálohovaných KELÍMKŮ. Záloha vám budou vrácena zpět na vaši kartu. Ačkoliv tato operace trvá vteřiny, zúčtování této operace mezi bankami může trvat až 3 pracovní dny.
Fórum Karlín se také stává nekuřáckým prostorem.

Historie akcí
Forum Karlín se poprvé otevřelo hudebním fanouškům 11. června r. 2014 v rámci hudebního koncertu americké skupiny Nine Inch Nails. Následovala celá řada koncertů kapel a interpretů velkých jmen jako např. Queens of the Stone Age, Lara Fabian, Pet Shop Boys, Ed Sheeran, ZAZ, Apocalyptica. Z českých umělců zde vystoupila např. Ewa Farna či Michal Pavlíček.

ZTP/P
Přístup do Fora Karlín je zcela bezbariérový. Mezi jednotlivými patry je možné využít výtah. V případě, že to kategorie vstupenek umožňují, doporučujeme zakoupit vstupenky na první galerii, která se nachází v úrovni ulice (prostřední patro). První galerie zajistí dobrý výhled a snadný přístup do haly a hlediště.