Přeskočit na hlavní nabídku
Obecní dům - Smetanova síň

Obecní dům - Smetanova síň - vstupenky

náměstí Republiky 5, 11000 Praha 1, Česká republika

Vyhledat trasu(Otevře se v nové záložce)

49 akce/akcí

Vybrat datum

Počet zobrazených akcí: 20 z 49

Informace o místě konání

Obecní dům

Obecní dům

Obecní dům, jehož původní název byl Obecní dům Král. hl. města Prahy, je jedna z nejznámějších secesních staveb v Praze. Dům stojí na náměstí Republiky v sousedství Prašné brány a naproti domu U Hybernů. V dnešní době slouží především reprezentačním účelům a kulturním akcím.
Obecní dům byl vystavěn v letech 1905–1912 na základě vítězství v architektonické soutěži podle plánů architektů Antonína Balšánka a Osvalda Polívky. Poznávacím znamením je půlkruhová mozaika, která dominuje průčelí a je sestavená podle kresby Karla Špillara.
V interiéru Obecního domunaleznete několik sálů, z nichž největší je Smetanova síň sloužící jako koncertní sál pro zhruba 1200 posluchačů. Ve Smetanově síni se pořádají především koncerty Symfonického orchestru hl. m. Prahy FOK, festival Pražské jaro nebo varhanní koncerty. Další sály jsou Grégrův sál, Sladkovského sál a Primátorský salónek. Kromě koncertů se zde pořádají výstavy a další společenské akce.
O bohaté historii Obecního domu se podrobně můžete dočíst zde:
Historie obecního domu
V Obecním domě se dále nachází:
Smetanova síň, Grégrův sál, Sladkovského sál – koncertní sály
Předprodej sítě Ticketpro, Ticketstream, Ticketstream, Colosseum Ticket: vstupenky – divadla, koncerty, kina a další kulturní akce
Restaurace, Kavárna a Americký bar a výstavní prostory ve 2. patře
Kapacity sálů Obecního domu:
Smetanova síň (1100), Sladkovského sál (280), Grégrův sál 200), Riegrův sál (40), Palackého sál ( 50),
Výstavní sály (250 – 350)

Parkování
V centru města jsou rezidenční parkovací zóny a bez příslušného povolení nelze tato místa využít. Pro parkování doporučujeme využít návštěvnickou "oranžovu" zónu s parkovacími automaty. Informace o možnostech parkování na Praze 1, naleznete zde: www.praha1.cz/parkovani
Další možnost parkování je v podzemních garážích nedalekého obchodního domu Kotva a Palladium. Bližší informace hledejte zde: www.fok.cz/vyhodne-parkovani-v-od-kotva nebo přímo na stránkách obchodního domu www.od-kotva.cz. Informace o parkování v Palladiu naleznete na těchto stránkách: www.palladiumpraha.cz

Doprava
Pokud pojedete do Obecního domu metrem, pak použijte trasu B - stanice Náměstí Republiky nebo je možné použít trasu A a vystoupit na stanici Můstek.
Autobusem č.207 je možné dojet na stanici Náměstí Republiky, která je od Obecního domu nedaleko. Možné je i spojení tramvají, použijte linku č. 6,8, 15,26. Stanice Náměstí Republiky.

Pokladna Obecního domu
Prodej vstupenek a prohlídky najdete v přízemí vlevo, otevřeno je denně od 10.00 do 20.00.
V pokladně získáte informace o programech v Obecním domě. zakoupíte vstupenky na koncert, výstavy a společenské akce. Obecní dům nabízí i komentované prohlídky reprezentačních prostor s průvodcem.

Historie akcí v Obecním domě
Za svou historii pamatuje Obecní dům mnoho koncertů, výstav, plesů, galavečerů a dalších společenských akcí. V poslední době se v prostorách Obecního domu konaly např. tyto akce: festival Pražské jaro, festival Prague Proms, výstavu plakátů secesního malíře Alfonse Muchy, koncert americké jazzové vokalistky Dianne Reevesové.

Kontakt:
Tel.: +420 222 002 101 (10.00 - 20.00)
E-mail: info @ obecnidum.cz