Přeskočit na hlavní nabídku

Rock Café - vstupenky

Národní 20, 11000 Praha 1, Česká republika

Vyhledat trasu(Otevře se v nové záložce)

3 akce/akcí

Vybrat datum

Informace o místě konání

Rock Cafe

Rock Café patří mezi kultovní a nejstarší pražské kluby. Byl otevřen okamžitě po Sametové revoluci jako spontánní reakce hudebníků a umělců z bývalého disentu na nově vzniklou svobodu na hudební scéně. V letech 2003 až 2006 prošel klub Rock Café rozsáhlou a finančně náročnou rekonstrukcí. Od té doby se každý rok provádí postupné další úpravy a scénografický vzhled klubu. Poslední velkou přestavbou byla rekonstrukce Chilloutu a úprava Galerie v roce 2015.
Kromě již tradičního zaměření na hudbu se rozšířila produkce Rock Café i na další umělecké činnosti jako je divadlo, art film a výstavní galerii. Ambicí klubu bylo a je stát se plnohodnotným multikulturním klubem pro mladé, kteří zde budou moci trávit čas a energii smysluplným programem.
V klubu začínala spousta českých hudebních legend jako např. J.A.R., Tichá dohoda, Jižní pól, MIG 21 nebo Divokej Bill.

Svoje sympatie k Rock Café choval také pan Václav Havel, který zde oslavil ukončení svého posledního prezidentského úřadu – po oficiální ceremonii v Národním divadle v Rock Café uspořádal rozlučkový večírek pro své opravdové přátele. V jiném období v klubu prezentoval svoji autorskou výstavu „Antikódy“.

Doprava
Nejbližší stanice metra Národní třída je jen pár minut chůze od klubu. Také je možné jet tramvají (2,13, 18, 22, 23) do stanice Národní divadlo.