Přeskočit na hlavní nabídku
Archive

Taneční / Elektronická hudba

Vstupenky - Archive

2 akce/akcí

Vybrat datum

Česká republika

Česká republika: nebyly nalezeny žádné nadcházející akce

Co takhle vyrazit na akce uvedené níže?

Mezinárodní akce

Počet akcí: 2

Archive - více informací

Archive vznikli v Croydonu v jižním Londýně v roce 1994, zakládajícími členy byli Darius Keeler a Danny Griffiths, kteří předtím spolu působili v drum & bass seskupení Genaside II. K nim se připojili londýnský rapper Rosko John a v Iránu narozená zpěvačka Roya Arab. V roce 1996 vydali trip-hopem ovlivněné a kritikou nadšeně přijaté debutové album Londinium.

Následující album z roku 1999 Take My Head přineslo ve skupině personální změny a hudební posun k energickému, procítěnému zvuku. Roya Arab byla nahrazena zpěvačkou Suzanne Wooder z jižního Londýna a velkým hitem z alba se stala skladba ‘You Make Me Feel’.

Do roku 2002 a třetího alba You All Look The Same To Me se obsazení kapely nadále proměňovalo – Woodera nahradil rodák z Dublinu Craig Walker a hudba skupiny byla obohacena o prvky progresivního rocku a nabyla jisté velkoleposti. Průlomovou skladbou se stala šestnáctiminutová ‘Again’, která se navzdory své délce hrála v evropských rádiích.

V roce 2003 si Archive vybral renomovaný francouzský režisér Luc Besson, aby vytvořili soundtrack k filmu Michel Vaillant, dramatu o závodě v Le Mans.

V roce 2004 vychází čtvrté “kytarové” album Noise. Ze skupiny odchází Craig Walker - Keeler a Griffiths přibírají 3 zpěváky a z Archive se stává početný tým hudebníků.

Noví vokalisté - Dave Pen, Maria Q a Pollard Bernier – se poprvé objeví na desce Lights z roku 2006.

V roce 2009 vycházejí dvě “protestní” alba Controlling Crowds I-III a Controlling Crowds: Part IV, protože skupina měla v rukou dostatek natočeného materiálu, jehož vznik byl ovlivněn válkou v Iráku, technologickým pokrokem a společenskými médii.

Controlling Crowds I-III obsahovalo skladbu ‘Bullets’, další z úspěšných písniček a jednou ze stálic koncertů kapely.

With Us Until You’re Dead, osmé studiové album, vychází v roce 2012 a objevuje se na něm poprvé rodačka ze Sydney Holly Martin, jejíž silné texty zazní v singlu ‘Violently’.

Pro další alba Archive v tomto desetiletí jsou typické procítěné náladové skladby s mnohačetnými vokály a beaty, vrstevnatým zvukem kláves a kytary. Axiom (2014) byl soundtrack k jejich filmu uvedeném toho roku na London Sundance Film Festivalu; Restriction (2015) opakovalo téma vyšinuté lásky z alba With Us Until You’re Dead, avšak s ostřejší úspornější hudbou a třemi singly, které všechny vyšly v jeden den.

Dosud nejnovější album The False Foundation (2016) je temnější a syrovější deska zabývající se “kulty, falešnými proroky a komunitami postavenými na písku.”

Keeler říká “ Jsem hrdý na to, co jsme dokázali za ta léta jako kolektiv, a těším se, jak to v roce 2019 oslavíme. Všechno se to týká jen hudby!”