1. Hlavní stránka
  2. Hudba
  3. Hard Rock / Metal
  4. Michael Schenker
Michael Schenker

Hard Rock / Metal

Vstupenky - Michael Schenker

Nebyly nalezeny žádné akce

Je nám líto, ale nebyly nalezeny žádné akce.

Michael Schenker - více informací

VSTUPENKY V PRODEJI ZDE

Hvězdný Michael Schenker se se svým projektem Michael Schenker Fest přiblíží svým fanouškům namísto Kongresového centra v intimnějším Roxy

Michael Schenker Fest, ve kterém heavymetalová ikona Michael Schenker 14. listopadu přiveze do Prahy superskupinu se čtyřmi zpěváky, se z provozních důvodů přesouvá z Kongresového centra do pražského klubu Roxy na Dlouhé třídě. Všechny vstupenky zůstávají v platnosti a jen začátek se přesune na 21 hodinu, tedy tak, aby měli dost času na nekomplikovaný přesun i ti, kteří se tuto informaci nedozví včas předem. Program zazní v plné šíři a navíc legendární prostory Roxy umožní vytvořit intimnější atmosféru a bližší kontakt s muzikanty.

Vedle Michaela Schenkera, tedy muže, jehož originální styl kytarové hry ovlivnil desítky následovníků a k jehož četným fandům patří například Kirk Hammett z Metallicy, muzikanta, který stál u zrodu legendárních Scorpions a byl leaderem britských UFO, stane na pódiu řada skvělých muzikantů, které spojuje to, že Schenkera v různých obdobích jeho kariéry provázeli v různých sestavách na koncertech i v nahrávacích studiích. Za mikrofonem se vystřídají vynikající zpěváci Gary Barden, Graham Bonnet, Robin McAuley a Doogie White, basa bude v rukou ostříleného Chrise Glena, druhou kytaru a klávesy bude mít pod kontrolou vysoce ceněný muzikant a producent Steve Mann a za bicí soupravu usedne jeden z nejzkušenějších britských bubeníků Ted McKenna.

Původně šlo o víceméně jednorázový koncertní projekt v roce 2016, k bytelnému základu Michael Schenker Group se přidali zpěváci, spjatí s protagonistou v minulosti i přítomnosti. Celá parta si spolu ale sedla natolik, že ve spolupráci dále všichni regulérně pokračují a letos vydali pod jménem Michael Schenker Fest dokonce album Resurrection. “Koncerty byly sestaveny z různých skladeb, které jsem kdysi nahrál,” řekl nedávno v rozhovoru s českým novinářem slavný kytarista a popisuje dále: “Samozřejmě tohle dnes funguje dobře, když hraješ své největší pecky, navíc s originálními hlasy. Logicky tě ale také musí napadnout, že pokud má něco podobného pokračovat, potřebuje vše další impulz, který dá věcem smysl…”
Průletem historií Schenkerovy kariéry i novinkami z alba Resurrection si podmaní Michael Schenker Fest klub Roxy v Praze ve středu 14. listopadu od 21 hodin.

Michael Schenker je na scéně již od roku 1969. Blonde Bomber, jak mu občas fandové a znalci heavy metalu a hard rocku přezdívají, stál spolu se svým bratrem Rudolfem u zrodu legendárních Scorpions. V polovině 70. let byl vůdčí osobností legendárních britských UFO. Ucházeli se o něj Aerosmith Ozzy Osbourne, Deep Purple i Whitesnake, ale Michael si nade vše cenil možnosti jít vlastní cestou. Roku 1979 založil Michael Schenker Band, kapelu která si prošla nejrůznějšími etapami. Zde začala spolupráce s řadou zpěváku, kteří nyní Schenkera provází na jeho Festu. Jako první se objevil Gary Barden, posléze vystřídaný Grahamem Bonnetem, který nazpíval ceněné album Assault Attack. McAuley Schenker Group vznikla s příchodem zpěváka Robina McAuleyho a posunula se více směrem ke komerčnějším hard rockovým formám. Dvakrát se Schenker vrátil také v reunionech UFO, na začátku milénia si prožil dost drsné období, poznamenané zálibou v alkoholu. Nepřestal však hrát ani nahrávat. V roce 2010 Michael Schenker spolu s dalšími legendami Slashem a Ronem Woodem obdržel v Londýně Marshall "11" award. Cenu mu předával Alice Cooper za přítomnosti Jimmiho Page, Tommi Iommiho a Johna Paula Jonese a je určena pro “ty umělce a hudebníky, kteří představují rockovou výstřednost a žijí na hraně.” V roce 2011 vydal Schenker Temple of Rock, na kterém zaujal zpěvák Doogie White. Michael Schenker prožívá nyní dle vlastních slov své skvělé období a přijede o tom přesvědčit spolu se svými zpěváky a parťáky z kapely Michael Schenker Fest i naše publikum.

Britský zpěvák Gary Barden se objevil poprvé po boku Michaela Schenkera v roce 1980, ten jej objevil v jeho předchozí kapele Fraser Nash. Pracoval take s Gary Moorem a byl frontmanem kapel Praying Mantis, Statetrooper, Silver a natočil pět sólových alb pod svým jménem Gary John Barden.
Angličan Graham Bonnet je známý mimořádně silným hlasem s velkým rozsahem. Kromě spolupráce s Michaelem Schenkerem byl zpěvákem legendárních Rainbow, Alcatrazz nebo heavymetalovými Impellitteri.
Nyní v americkém Las Vegas usazený Ir Robin McAuley zpíval v kapelách Survivor, Far Corporation nebo Grand Prix. V roce 1986 vznikla skupina MCAuley Schenker Group, ze kterou vystupoval do roku 1993, kdy se rozhodl skončit s hudbou a věnovat se čerstvě založené rodině. Od roku 2012 opět spolupracuje s Michaelem Schenkerem. Skotský zpěvák Doogie White má za sebou bohatou muzikantskou kariéru, stál za mikrofonem celkem v jedenácti kapelách, včetně slavných Rainbow, anglických Tank nebo Praying Mantis. Spolupracoval také se slavným švédským kytaristou Yngwie Malmsteenem. V roce 2011 si jej Michael Schenker vybral do projektu Temple of Rock a jejich spolupráce vydržela až dodnes.
Skotský basista Chris Glen je výraznou postavou hardrockové a metalové historie, hrál například v The Jade, Tear Gas, The Party Boys nebo v ikonickém The Sensational Alex Harvey Bandu, hrával i se slavným folkrockovým písničkářem Johnem Martynem. Kytarista a klávesista Steve Mann je zkušený hudebník, producent a zvukový inženýr. Na podiu stál s kapelami LIAR, Lionheart a poté hrál v McAuley Schenker Group. Sedm let byl členem glamrockových Sweet nebo německých progrockových Eloy. Pracoval jako senior dubbing editor pro londýnskou Channel 4 i na vývoji zvukařského sofwaru. Skotský bubeník Edward 'Ted' McKenna je jedním ze nezkušenějších mistrů tohoto nástroje ve Spojeném království. Hrál s Tear Gas, The Sensational Alex Harvey Bandem, Rory Gallagherem, Ianem Gillanem, Gregem Lakem a Gary Moorem, ale i se výtečnými stylově odlišným muzikanty, britským jazzmanem Johnem Etheridgem, americko-kanadským bluesmanem Amosem Garrettem nebo americkým soulovým duem Womack & Womack. Je také hudebním pedagogem.